MATSO, Ankara'da Manavgat'ın yöresel ürünlerini tanıttı

02 Mayıs 2015 Cumartesi 18:12

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 71. Genel Kurulu'nda yöresel ürünlerinin tanıtımını yaptı. TOBB’un yarın ve pazar günü gerçekleştirilecek 71. Genel Kurulu nedeniyle 81 ilden Ankara’ya...

MATSO, Ankara'da Manavgat'ın yöresel ürünlerini tanıttı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 71. Genel Kurulu'nda yöresel ürünlerinin tanıtımını yaptı.

TOBB’un yarın ve pazar günü gerçekleştirilecek 71. Genel Kurulu nedeniyle 81 ilden Ankara’ya gelen sanayi ve ticaret odaları, TOBB İkiz Kuleler bahçesinde yörelerini tanıtan stantlar açtı.
Manavgat’tan Başkent’e gelen MATSO’nun standında başta keçiboynuzu olmak üzere yer alan diğer yöresel ürünler yoğun ilgi gördü.

MATSO Yönetim Kurulu üyesi Murat Oğuz Öncel, "Burada bulunma amacımız her yıl düzenlenen TOBB Olağanüstü Genel Kurulu’na katılmak için buradayız. Aynı zamanda burada bu yıl ilk defa düzenlenen ‘Birlik Bahçemiz’ ile bütün ticaret ve sanayi odalarının kendi bölgelerini tanıtan stantlarında bulunuyoruz. Bizim de burada bulunuş amacımız, yöremize ait yöresel ürünlerimizi tanıtmak, buraya gelen katılımcılara onlardan ikram etmek, yöresel ürünler tanıtım kitapçığımız, yöresel ürünler tanıtım kitapçığımız, onun dışında bölgemizi tanıtan CD’miz var" diye konuştu.

Manavgat susamının yağ oranı yüksekliğiyle bir marka olduğunun altını çizen Öncel, "Bizim öncelikle Manavgat altın susamı diye tabir edilen dünyaca ünlü ve şuanda coğrafi işaret alma noktasında sonuca yaklaşmış olduğumuz bölgemizde üretilen ve dünyadaki diğer susamlardan farklı olarak yüzde 60 yağ oranı ve aroması farklı olan bir susamımız var ve bu susamdan üretilen tahinlerimiz var. Manavgat’ta üretilen keçiboynuzu ve keçiboynuzundan üretilen pekmez ve lokumlarımız var. Onun dışında Manavgat’ta ürün çok. Manavgat’ın portakalı, karpuzu gibi birçok ürünlerimiz var. Manavgat sadece bir turizm kenti değil, bunun yanında bir tarım kenti. " ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x