MEHMET PERVANE HOCA ÜMRANİYE'YE ATANDI

15 Ekim 2017 Pazar 04:07

Kartal, Yunus Emre Camisinin başarılı vaiz imamı Ümraniye'ye atandı.

MEHMET PERVANE HOCA ÜMRANİYE'YE ATANDI
 Kartal Uğur Mumcu Mahallesinde başarılı hizmetlere imza atan Yunus Emre Camii İmam Hatibi Mehmet Pervane Ümraniye Medine Camii‘ne atandı.

PREFABRİK MESCİDİ KÜLLİYEYE DÖNÜŞTÜRDÜ

Mehmet Pervane’nin 2002 yılında atandığı prefabrik mescidi yapmış olduğu başarılı çalışmalar ile külliyeye çevirmesi Diyanet teşkilatı içerisinde dikkat çekerken, 15 yılın ardından Pervane’nin Ümraniye’ye tayini imam hatibin sevenlerinde üzüntü yaşattı.

Pervan’e sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “15 yıldır aşk ve heyecanla görev yaptığım, Kartal Uğur Mumcu Mah. Yunus Emre Camiinden, Ümraniye Medine Camii’ne tayinim çıktı. Bu süre zarfında kimde benim hakkım varsa helal olsun, bende hakkı olan varsa yüzleşmeye ve ödemeye hazırım, sizde hakkınızı helal ediniz” ifadelerine yer verdi.


(Kaynak: Ümraniye Gündemi)


Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muammer 1 yıl önce yorumlandı

Hoş sadasıyla Kur'an tilaveti olan bir imam efendiyi şuan oturmasam da Mahallemiz Camiinden gitmesine üzüldüm 2008'de kısa da olsa kendisinden Kur'an öğrenmeye çalıştım Allah razı olsun gerçekten prefabrikten aldığı mescidi büyük bir azimle Camii derneğinde ki güzel İnsanlar ve hayır severlerle kurduğu olumlu münasebetleriye muhteşem bir esere döndürmeleri takdire şayandır ve adı daima anılacaktır Hakını da helal etmiş var olsun varsa bizim de bir hakımız(sanmıyorum) helal olsun. Atanmış olduğu yeni görev yerin de başarılar ve muaffakiyetler dilerim Rabbim sağlıklı uzun ömür nefesini güçlü hoş sadasını daim eylesin..

0 Kişi beğendi.