Melikgazi Belediyesi, yarıyıl tatilinde okullarda ilaçlama yapıyor

07 Şubat 2013 Perşembe 13:32

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kış dönemi haşarat ile mücadele çalışmalarının devam ettiğini ve bir telefon ile ekiplerin ilaçlama yaptıklarını söyledi. Bu doğrultuda yarıyıl tatili fırsat bilinerek okullarda...

Melikgazi Belediyesi, yarıyıl tatilinde okullarda ilaçlama yapıyor

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kış dönemi haşarat ile mücadele çalışmalarının devam ettiğini ve bir telefon ile ekiplerin ilaçlama yaptıklarını söyledi. Bu doğrultuda yarıyıl tatili fırsat bilinerek okullarda da ilaçlama yapıldığını ifade etti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan ilköğretim ve lise okullarının yarıyıl tatili süresince haşarata karşı ilaçlama çalışmalarının yapıldığını belirtti. Büyükkılıç, “Özelikle kış aylarında kalorifer dairesi, çatı katları, bodrum ve kömürlüklerde ilaçlama çalışması yapılmaktadır. Bina yöneticilerinin telefon ile isteklerini bildirmeleri halinde hemen ilaçlama gerçekleştirilmektedir. Okullarda sınıflar, spor salonları, kütüphane, kantin ile idare odaları ilaçlanmaktadır. Yarıyıl tatilinde talepte bulunan tüm okullarda ilaçlama çalışması yapıldı.” dedi.

Büyükkılıç, Çevre, Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin böceklere karşı kış dönemi çalışmalarını hem larva hem de ergin ve yetişkin dönemlerde etkin ilaçlama gerçekleştirdiklerini ifade etti. İlçe sınırları içerisinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlara ait binalarda talep edildiği takdirde ilaçlama çalışmasını yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x