Memur-Sen’den kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza kampanyası

19 Ocak 2013 Cumartesi 16:23

Memur-Sen Amasya Şube Başkanı Şahin Gümüş, kılık kıyafet özgürlüğü için başlattıkları 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyasında toplanacak imzaları, Başbakanlık'a sunacaklarını söyledi.         Şahin...

Memur-Sen'den kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza kampanyası

Memur-Sen Amasya Şube Başkanı Şahin Gümüş, kılık kıyafet özgürlüğü için başlattıkları 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyasında toplanacak imzaları, Başbakanlık'a sunacaklarını söyledi.


        Şahin Gümüş, yaptığı açıklamada, başörtüsü yasağı ve katsayı engeliyle başlayan baskı ve dayatmaların yoğun olduğu dönemlerde hiç taviz vermediklerini ifade etti.

        Gümüş, "Temel hak ve özgürlüklerin tam anlamıyla sağlanması, din ve vicdan hürriyetinin en geniş şekilde yaşanabilmesi için birçok eylem ve etkinlik gerçekleştirdik. Savunduğumuz değer ve ilkelere yönelik dayatmaların da her zaman karşısında durduk. Bu kararlılığımızın yansıması olarak 30 Kasım 2012’de TBMM önünde kamu görevlilerinin kılık kıyafet özgürlüğünü elde etmeleri kapsamında başörtüsüne özgürlük eylemi gerçekleştirdik. Eğitim-Bir-Sen de bu sürecin içinde, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde 81 ilde basın açıklamaları yapmış ve yeni yılın ilk mesai gününde ülke genelinde gerçekleştirdiği 'serbest kıyafetle işe gitme' sivil itaatsizlik eylemiyle bu yöndeki taleplere dikkat çekmiştir." dedi.

        Çalışmalarına bugün milleti de dâhil ederek 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyasını başlattıklarını kaydeden Gümüş, "Düzenlediğimiz kampanya sonucunda toplanacak imzaları, Başbakanlık'a sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x