Memurlar 27 Şubatta iş bırakma eylemi yapacak

21 Şubat 2013 Perşembe 17:53

Türk Büro-Sen Bursa Şube Başkanı İbrahim Bulut, Büro Emekçileri Sendikası ile birlikte 27 Şubat'ta iş bırakma eylemi yapacaklarını açıkladı. Düzenlediği basın toplantısında konuşan İbrahim Bulut, yaşanan olumsuzluklar karşısında...

Memurlar 27 Şubatta iş bırakma eylemi yapacak

Türk Büro-Sen Bursa Şube Başkanı İbrahim Bulut, Büro Emekçileri Sendikası ile birlikte 27 Şubat'ta iş bırakma eylemi yapacaklarını açıkladı.

Düzenlediği basın toplantısında konuşan İbrahim Bulut, yaşanan olumsuzluklar karşısında başta Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bağlı hizmet birimleri ile Maliye Bakanlığı olmak üzere, hizmet kolumuza bağlı 43 adet kamu kurum ve kuruluşunda; fazla mesailer için, ek ödemelerin emekliliğe sayılması için ve güvencemize el sürdürmemek için üretimden gelen hizmet gücümüzü kullanacaklarını kaydetti.

Bulut, iş bırakma gerekçelerini şöyle açıkladı: "Fazla mesai ücretlerini kaldıran anlayışa hayır demek, güvencesiz çalışmaya hayır demek, ücret adaletsizliğinin giderilmesi, özelleştirme ve taşeronlaşmaya son verilmesi, 4/B - 4-C uygulamasına son verilmesi, ek ödeme ve her türlü ücretin emekliliğe dahil edilmesi, uluslararası normlarda toplu sözleşme ve grev hakkı kullanma, vergide adalet, güvenli gelecek. Hükümet ve bürokrasi tarafından yapılan sendikal ayrımcığa dur demek, kamudaki kadrolaşmaya son verilmesi ve kaldırılan fazla mesai ücretlerinin çalışanlara ödenmesi talepleri ile 27 şubat çarşamba günü iş bırakıyoruz."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x