Merzifon Ahi Koleji veliler arası santrac turnuvası düzenledi

09 Mart 2015 Pazartesi 11:54

Amasya'nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Özel Ahi Koleji, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetleri ile dikkat çekiyor. Vezirköprü’den Havza’ya Suluova’dan Gümüşhacıköy’e kadar birçok öğrenciye Merzifon’da eğitim öğretim...

Merzifon Ahi Koleji veliler arası santrac turnuvası düzenledi

Amasya'nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Özel Ahi Koleji, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetleri ile dikkat çekiyor. Vezirköprü’den Havza’ya Suluova’dan Gümüşhacıköy’e kadar birçok öğrenciye Merzifon’da eğitim öğretim imkânı sunan Özel Ahi Koleji düzenlediği veliler arası 'Sağlam Kafa Satranç Turnuvası' ile satranç severler velileri buluşturdu. Satranca ilgi duyan velilerinin katılımıyla gerçekleştirilen turnuva oldukça çekişmeli ve keyifli geçti. Turnuvada en yüksek puanı alan Fuat Eroğlu 1. olurken, dereceye girenlere sertifika ve hediye takdim edildi.

Turnuvayla ilgili Özel Merzifon Ahi Koleji Müdürü Arslan Cömert, ”Öğrencilere hızlı, doğru ve çabuk düşünebilme alışkanlığı kazandırmak, satranç sporunu sevdirmek ve öğrencilerin kendilerine olan güven duygusunu geliştirmek maksadıyla satranç eğitimi vermeye çalışıyoruz. Zaten ama bu kez de velilerimizi bu kapsamda bir araya getirmek istedik. Güzel de oldu. Katılan velilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x