MHP İlçe Başkanı Nedim Can 2014 projelerini açıkladı

03 Şubat 2013 Pazar 17:20

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ünye İlçe Başkanı Nedim Can, sosyal belediyeciliğin, son yıllarda mahalli idarelere sosyal alanda planlama yapma ve uygulama açısından yasal birçok haklar sunduğunu belirterek, "Engelli vatandaşlara yönelik...

MHP İlçe Başkanı Nedim Can 2014 projelerini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ünye İlçe Başkanı Nedim Can, sosyal belediyeciliğin, son yıllarda mahalli idarelere sosyal alanda planlama yapma ve uygulama açısından yasal birçok haklar sunduğunu belirterek, "Engelli vatandaşlara yönelik projemizde Ünye’de dört dolmuş hattında günün belirli saatlerinde olmak üzere, özürlülere yönelik bir dolmuş arabası tahsis edilip, çarşı pazar ihtiyaçlarını gidermelerini sağlayacağız." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ünye İlçe Başkanı Nedim Can, Ünye Halil Efendi Sosyal Tesisleri’nde, 2014 Yerel Seçimleri İstişare Toplantısı'nda seçime yönelik projelerini anlattı.
Can, “istişare toplantımızın amacı, 2014 yılında yapılacak mahalli idareler seçimlerine yönelik sosyal projeler ve sosyal yardımlaşmaya yönelik parti bünyemizde yapmaya çalıştığımız projelerimizden ibarettir. Daha önce de sıkça beyan ettiğimiz projelerimizi, bu kıymetli temsilci arkadaşlarımızla paylaşarak, fikir alışverişi neticesinde sosyal projelerimizin ayaklarının sağlam basması düşüncesi içinde olduğumuz için bu programı organize ettik. Sosyal belediyecilik, son yıllarda mahalli idarelere sosyal alanda planlama yapma ve bu planlamayı uygulama açısından yasal birçok haklar sunmuş durumdadır.” diye konuştu. Can, 65 yaş ve üzerindekiler ile ihtiyaç sahibi kişilerden dolmuş ücreti aldırtmamak için de projeleri olduğunu söyledi.

ENGİNYURT, ARPACIOĞLU’NA VE ŞAHİN’E SESLENDİ

MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt ise Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu’nun nüfus çalımı ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki göstererek, "İnkur’da, Hanyanı’nda, Fatih’te, Erenyurt’ta 3 nüfus fazla osun da beldeme katkım olsun diyen İlküvez’de, İkizce’de, Çaybaşı’nda, Çayıralan’da, Salman’da, Seferli’de nüfusunu yazdırmış. Arpacıoğlu için hainlik ne kadar basitmiş." şeklinde konuştu.

Arpacıoğlu’nun, “Eğer Ünye’nin nüfusu artmadıysa sorumlusu çevre belediyelerdeki hırsızlardır. Ünye’ye nüfusunu yazdırmayan haindir, Ünye’ye ihanet edendir. İhanet edenlerin adını meydana asacağım.” sözlerini eleştiren Enginyurt, “İnsanlar memleketine, toprağına, anasının babasının mezarının olduğu yere sahip çıktı diye Arpacıoğlu bunları hain ilan etti. Önümüzdeki günlerde de bunları meydana asarak açıklayacakmış. Senin başbakanın bu ülkede 30 bin kişinin katili, bebek katili ile görüşmekten çekinmiyor, bu ülkeyi PKK’lılar ile pazarlık yaparak, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ayyıldız’ı bayrağından rahatsızlığını her defasında ifade ediyor, ona hain diyemiyorsun da bunlara mı hain diyorsun.” diye ifade etti.

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in görevden alınmasına da değinen Enginyurt, şöyle devam etti: “Başbakan'ın, kimi görevden aldığına bir şey demeyiz. Ama İdris Naim Şahin’i görevden alınca MHP Ordu İl Başkanı olarak MHP’liler olarak üzüldük. Ordu bakansız kaldığı için Ordu’da yatırımlar duracak diye üzüldük. Şahin’in görevden alınmasına BDP’liler sevindi, PKK’lılar sevindi. Şahin, İmralı görüşmelerine, Meclis'teki Kürt milletvekillerine kurban edildi.” dedi. Enginyurt, Şahin’e, “Bu saatten sonra daha orada ne duruyorsun, onurlu davran istifa et.” diye seslendi.

Yorum Gönder

@name x