MHP'li Garip: İhanet süreci soysuzları daha da cesaretlendirdi

28 Temmuz 2015 Salı 15:54

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Garip, terör örgütüne verilen tavizlerin taviz doğurduğunu, "çözüm süreci" adı altında ihanet sürecinin terör örgütünü daha da cesaretlendirdiğini söyledi. Devletin,...

MHP'li Garip: İhanet süreci soysuzları daha da cesaretlendirdi

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Garip, terör örgütüne verilen tavizlerin taviz doğurduğunu, "çözüm süreci" adı altında ihanet sürecinin terör örgütünü daha da cesaretlendirdiğini söyledi. Devletin, eşkiyanın tepesine binerek gereken dersi vermesi gerektiğini ifade eden Garip, “Habur'da, Oslo'da, Kandil'de ve her yerde teröristlere çözüm süreci adı altında laf ettirmeyenler, bugün bunun bedelini millete ve milletin evlatlarına ödetmektedirler. O gün rüzgar ekenler, bugün fırtına biçmektedirler. Şivan Perver'i kucaklayanlar, ağlaşanlar, kırmızı halıları ayaklarına serenler, teröristin ayağına mahkeme götürenler, devlete kameralar önünde hakaret edilirken seyredenler, bu millete bir kuru özürden daha çok şey borçludurlar. Çözüm sürecini başlatan en yüksek merci dahi işin artık çığırından çıktığını ifade etmek zorunda kalmıştır. Artık yapılması gereken apaçık ortadadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, eşkiyanın tepesine binmeli ve gereken dersi vermelidir." dedi.

"Analar ağlamasın..." diye başlatılan bu sürecin sonlanması gerektiğini ifade eden Yusuf Garip, "Sert tedbirlerle terör örgütünün kökü kazınmalıdır. İmralı'daki bebek katiliyle yapılan görüşmeler derhal sona ermeli ve kurulan o masa bertaraf edilmelidir. Her bir şehidimizin kanı terör örgütüne misliyle ödetilmeli ve Türk milletinin yangın yerine dönen yüreğine su serpilmelidir." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x