MHP’li Özmen: Yama yapılan yolun açılışını yaptılar

15 Mayıs 2015 Cuma 11:04

MHP Kayseri milletvekili adayı ve Bünyan Belediyesi eski başkanı Mehmet Özmen, geçen hafta Akkışla ilçesinde açılış ve temel atma töreni gerçekleştiren büyükşehir belediyesinin, yeni yaptığı yolun değil yama yapılan yolun açılışını...

MHP'li Özmen: Yama yapılan yolun açılışını yaptılar

MHP Kayseri milletvekili adayı ve Bünyan Belediyesi eski başkanı Mehmet Özmen, geçen hafta Akkışla ilçesinde açılış ve temel atma töreni gerçekleştiren büyükşehir belediyesinin, yeni yaptığı yolun değil yama yapılan yolun açılışını yaparak halkı kandırdığını söyledi. İlçe halkının yatırım adı altında kandırıldıklarıyla ilgili kendilerine şikayette bulunduklarını anlatan Özmen, ilçe belediyelerin İller Bankası’ndan aldığı aylık payının yüzde 30’unun büyükşehir belediyesi, yüzde 10’unun da altyapı hizmetleri veren idareye kesildiğini de hatırlattı.

Mehmet Özmen, mahalli idareler yasasının büyük umut ve hayallerle anlatıldığını ama vatandaşın kandırıldığını anladığını belirterek, “Şuan ilçelerde, mahalle olarak sadece adları değiştirilen köyler ve belde belediyelerdeki insanlarımız hizmet alamamanın büyük sıkıntısını yaşıyorlar. Oysa 13 yıldır iktidarda olan hükümet Köydes ve Beldes projeleri ile köylerde bile alt yapı sorunu kalmadığını, yollarının asfaltlandığını söylüyordu ama bugün o hizmetler yok. Mahalli idareler yasası ile birlikte getirileceği söylenen hizmetlerde ortada yok. Oysa şuan büyükşehir belediyesi ilçe belediyelerin paylarının yüzde 30’unu alıyor. KASKİ yüzde 10’unu alıyor. Yani kesinti uygulanıyor. Sadece Bünyan Belediyesi’nden örnek vereceğim. Aldığı aylık pay miktarı 400-450 bin lira. Buradan kesinti oluyor. 14 ay oldu. Bu paradan Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ için kesilen pay eski parayla trilyonları bulmuş. Ama 13 yılda hükümetin Köydes ve Beldes projeleriyle yaptığını ama bugün yapılamadığı ortaya çıkan hizmetlerle ilgili hala insanlar 'yapılacak' söylemleriyle kandırılıyor” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x