MHP’li Taşdoğan: Devletin bürokratı siyasete alet edilmemeli

12 Mayıs 2015 Salı 12:25

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Ali Muhittin Taşdoğan, Gaziantep’te bulunan bazı bürokratların seçim çalışmalarına katıldığını iddia ederek sert bir dille eleştirdi. Bürokratların maaşlarını vatandaşın verdiği...

MHP'li Taşdoğan: Devletin bürokratı siyasete alet edilmemeli

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Ali Muhittin Taşdoğan, Gaziantep’te bulunan bazı bürokratların seçim çalışmalarına katıldığını iddia ederek sert bir dille eleştirdi.

Bürokratların maaşlarını vatandaşın verdiği vergilerden aldıklarını unutmamasını isteyen MHP İl Başkanı Taşdoğan, bürokratların kapı kapı dolaşarak oy istediğini söyledi. Taşdoğan, “Devletimizin Gaziantep’teki bazı bürokratları kapı kapı dolaşarak, mahalle ve köy toplantılarına katılarak iktidarın adayı ile birlikte yoğun bir seçim çalışması yapmaktadır. Bürokratlar devletin bürokratı olduğunu unutup, bizim vergilerimizden maaş aldıklarını hiç düşünmeden dolaşarak iktidar adayı için çalıştığı bilgileri gelmektedir. Madem bürokratlar bile siyaset yapıyor, o zaman tüm memurlara siyaset serbest olmalıdır. Bu bürokratlarımızın mademki bu kadar siyaset hevesi vardı, o halde neden istifa edip aday olmadılar? Partizanlığın lüzumu yok. Eğer partizanlık yapacaklarsa istifa edip istedikleri partiye üye olarak siyaset yapsınlar. Hükümet ise bürokratlara iktidarlık duygusuyla baskı yapmamalı ve devletin bürokratını siyasete alet etmemelidir.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x