MHP’li Yılmaz: Köylümüz ormanlardan çok amaçlı yararlanacak

03 Mayıs 2015 Pazar 12:25

MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra adayı Seyfettin Yılmaz, MHP iktidarında orman köylülerinin ormanlardan çok amaçlı yararlanmasını sağlayacak düzenlemeleri yapacaklarını söyledi.Seyfettin Yılmaz, beraberinde milletvekili adayı İsa...

MHP'li Yılmaz: Köylümüz ormanlardan çok amaçlı yararlanacak

MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra adayı Seyfettin Yılmaz, MHP iktidarında orman köylülerinin ormanlardan çok amaçlı yararlanmasını sağlayacak düzenlemeleri yapacaklarını söyledi.

Seyfettin Yılmaz, beraberinde milletvekili adayı İsa Ayanoğlu ile birlikte Karaisalı ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. MHP Karaisalı İlçe Başkanı Sezai Yılmaz ile parti teşkilatı mensuplarıyla işyerlerini ve parkları gezen eden Seyfettin Yılmaz, vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaştı.

Gençlik yılları Karaisalı’da geçen Seyfettin Yılmaz, kucaklaştığı çoğu arkadaşıyla hatıralarını tazeledi. Kendisinden yaşça büyük hemşehrilerinin elini öpüp, hayır dualarını alan Yılmaz, "MHP olarak tek başına iktidar hedefliyoruz. Karaisalı kararını vermiş. Karaisalı’da gördüğümüz sıcak ve samimi ilgi 7 Haziran’daki iktidarımızın işaret fişeğidir. Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle seçimden başarıyla çıkacağız." dedi.

Karaisalı’da yaşayan insanların çoğunun tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığını, orman köylerindeki vatandaşların da zor şartlar altında hayat mücadelesi verdiğini kaydeden Seyfettin Yılmaz, MHP iktidarında orman köylüsünün yüzünü güldüreceklerinin sözünü verdi. Seyfettin Yılmaz, tarım ve hayvancılık sektörlerini yüksek verimlilikte, kaliteli ürün üreten, teknoloji kullanabilen, ülke insanını besleyebilen ve ihracat kapasitesi yüksek bir düzeye getireceklerini anlattı. Yılmaz, hayvancılığı desteklerken, ırk ıslahı, kaliteli yem ve yem bitkileri üretiminin teşvik edileceğini, hayvan hastalıkları ve zararlılarla etkin mücadele verileceğini dile getirdi.

Altı yıl boyunca Adana Orman Bölge Müdürlüğü yaptığı dönemde Karaisalı’nın köylerini karış karış gezdiğini vurgulayan Yılmaz, buralarda yaşayan insanların refahını artırıp, mutlu bir yaşam sürdürmelerinin yollarını çok iyi bildiğini vurguladı. Yılmaz, "MHP iktidarında orman köylüsünün ormandan çok amaçlı yararlanmasını sağlayacağız. Ormanları koruyup, geliştirirken, insanlarımızın ormanlardan ekonomik kazanç sağlayacak projeleri hayata geçireceğiz. Harnup, defne, çam fıstığı, ıhlamur gibi orman ağaçlarının meyvelerinin değerlendirilmesi, katma değerinin artırılmasını, orman dışı ürünlerden köylümüzün önemli kazanç sağlayacağı düzenlemeleri yapacağız. Meyveli ağaçların sayılarını artıracağız. Köylülerimizin doğal ürünlerinin aracısız tüketiciye ulaşmasına imkan verecek mekanizmaları yerel yönetimlerimizle koordine edeceğiz. Bu sayede hem köylümüz ürününü daha iyi paraya satacak, hem de şehirdeki vatandaşlarımız aracılar ortadan kalktığı için bu ürünlere daha ucuza ulaşacaklar." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x