MHP'li Yılmaz: Milletimiz bozuk düzene son verecek

25 Mayıs 2015 Pazartesi 16:38

MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra adayı Seyfettin Yılmaz, 7 Haziran’da Türk milletinin desteğini alıp, AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında devletin kurumları, milli ve manevi değerler ile toplum üzerinde oluşturduğu her türlü tahribatı...

MHP'li Yılmaz: Milletimiz bozuk düzene son verecek

MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra adayı Seyfettin Yılmaz, 7 Haziran’da Türk milletinin desteğini alıp, AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında devletin kurumları, milli ve manevi değerler ile toplum üzerinde oluşturduğu her türlü tahribatı onaracaklarını söyledi.

Seyfettin Yılmaz, seçim kampanyasını Sarıçam ve Pozantı ilçelerinde sürdürdü. Sarıçam’da Varsaklar Şöleni ve Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin Hıdrellez Şenliği’ne katıldı. Seyfettin Yılmaz, Feke, Saimbeyli ve Sarıçam ilçelerinde yaşayan Varsak vatandaşların kurduğu çadırları ziyaret edip, partisine destek istedi. Yılmaz, daha sonra Adana’daki Balkan Türklerinin Hıdrellez Şenliği’ne konuk oldu. Burada halk danslarını seyreden Yılmaz, şenliğe katılanlarla birlikte 10’uncu Yıl Marşı’nı büyük coşkuyla seslendirdi. Pozantı’ya geçen Yılmaz, bu ilçenin düşman işgalinden kurtuluş kutlamalarına da katıldı. Akçatekir’deki esnaf ziyaretini yağmur altında gerçekleştiren Yılmaz, Alpu, Fındıklı ve Ömerli köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

'BOZUK DÜZEN 7 HAZİRAN’DA SON BULUYOR'

7 Haziran seçimlerinin önemini bu etkinliklerde de yineleyen Seyfettin Yılmaz, bu tarihin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ortadan kaldırmak ve Türk milletini bölmek isteyenlere karşı kurtuluş günü olacağını vurguladı. AK Parti’nin antidemokratik, vesayetçi, kayırmacı, hukuk tanımaz, özgürlükleri kısıtlayıcı bozuk düzenine son vereceklerini dile getirdi.

Yılmaz, MHP iktidarında yapılacakları da anlattı. Yılmaz, esnaf ve sanatkarların hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenlemeler yapacaklarını vurguladı. MHP iktidarında emekli aylıklarından sosyal güvenlik primi kesintisi yapılmayacağını kaydeden Yılmaz, mazot, gübre ve yem üzerindeki vergileri kaldırıp, çiftçinin mazotu 1 lira 75 kuruşa satın alacağını duyurdu. Yılmaz, asgari ücreti net 1400 liraya çıkaracaklarını, asgari ücretlilere büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği, kirada oturan asgari ücretlilere aylık 250 lira kira yardımı vereceklerini bildirdi.

'KÖLELİĞİ ANDIRAN TAŞERONLAŞMAYA SON'

Yılmaz, "Taşeron işçilerin sorunlarını çözüme kavuşturacağız, köleliği andıran işçi çalıştırma düzenine son vereceğiz. Kamuda çalışan taşeron işçileri kadroya geçireceğiz. Emeklilerimize mart ve eylül aylarında 1400'er lira olmak üzere yılda iki asgari ücret tutarında emekli destek ödeneği hakkı tanıyacağız. Emeklilerimizin banka promosyonu alabilmelerinin önünü açacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılanların mağduriyetini mutlaka gidereceğiz. Kadın istihdamını yaygınlaştıracağız. Kadınlara sigortalılık öncesi doğumlar için doğum borçlanma hakkı getireceğiz. Aile birliğinin korunması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmalarını tesis edeceğiz." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x