Midyat Hükümet Konağı onarımdan geçiyor

05 Nisan 2013 Cuma 14:19

Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Hükümet Konağı binası baştan aşağı onarımdan geçecek. Dışı Midyat mimarisine uygun taş kaplama yapılacak olan binanın, bahçesi parke kilit taşı ile döşenecek.1999 yılının mart ayında hizmete...

Midyat Hükümet Konağı onarımdan geçiyor

Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Hükümet Konağı binası baştan aşağı onarımdan geçecek. Dışı Midyat mimarisine uygun taş kaplama yapılacak olan binanın, bahçesi parke kilit taşı ile döşenecek.
1999 yılının mart ayında hizmete giren binanın iç hacimlerindeki granit kaplama, ıslak zeminler, elektrik tesisatı ve çevre düzenlemesin onarımdan geçirilmesi gerektiğini ön gören yetkililer çalışmalara başladı.
Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Mardin Çevre ve Şehircilik Yapım İşleri Şube Müdürü Sadullah Gümüşçü ve Proje İşleri Şube Müdürü Abdulbaki Turgut, binada yapılacak onarım çalışmalarını yerinde inceledi.
İçişleri bakanı Muammer Güler’in desteği ve Mardin Valisi Turhan Ayvaz’ın girişimleri sonucu binanın onarımdan geçeceğini belirten Kaymakam Oğuzhan Bingöl, binanın dış cephesinin Midyat mimarisine uygun katori taşıyla kaplanacağını ifade etti.
Restorasyon çalışması görecek binanın yaklaşık maliyet çalışmalarını yaptıklarını belirten Mardin Çevre ve Şehircilik Yapım İşleri Şube Müdürü Sadullah Gümüşçü, “ Hükümet konağımızın dış kaplaması ve çevre düzenlemesi ile ilgili yaklaşık maliyet çalışmaları yapıyoruz. Bir ay içerisinde yapılan çalışmalar sonunda ihaleye çıkılacak. İhale sonucunda onarıma geçilecek. 2013 Yılı içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.
Dış cephesi yenilecek binada, iç hacimlerinin granit kaplamaları, ıslak zeminlerdeki sorunların giderilmesi, elektrik tesisatsının gözden geçirilmesi, kalorifer bakımı ve binada mantolama çalışmaları hedefleniliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x