Midyat’ta matematik şenliği ve olimpiyatının hazırlıkları başladı

04 Ocak 2013 Cuma 13:21

Mardin’in Midyat ilçesinde Kaymakam Oğzuhan Bingöl’ün ‘Matematik Şenliği ve Olimpiyatları’ yapılması için verdiği talimat doğrultusunda harekete geçen eğitimciler ilk toplantısını gerçekleştirdi. Hükümet Konağı Toplantı Salonunda...

Midyat'ta matematik şenliği ve olimpiyatının hazırlıkları başladı

Mardin’in Midyat ilçesinde Kaymakam Oğzuhan Bingöl’ün ‘Matematik Şenliği ve Olimpiyatları’ yapılması için verdiği talimat doğrultusunda harekete geçen eğitimciler ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Hükümet Konağı Toplantı Salonunda bir araya gelen okul müdürleri ve öğretmenler ‘matematik şenliği ve olimpiyatları’ hazırlıklarını görüştü. Kaymakam Oğuzhan Bingöl başkanlığında kurulan komisyonda her daldan öğretmen bulunuyor. Toplantıda eğitimcileri bilgilendiren komisyon üyesi Abdulkadir Akgül, her okulda derece elde eden üç öğrencinin ödüllendirileceğini ardından yapılacak finalde ise birinci öğrencilerle birlikte okul idaresi ve ilgili öğretmenlerin Kaymakamlık tarafından ödüllendirileceğini kaydetti.
Matematik başta olmak üzere resim, şiir, kompozisyon dallarda öğrenciler hünerlerini sergileyecek. Şenliklere 49 ortaöğretim, 29 meslek ve teknik eğitim lisesinin öğrencileri katılacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x