Milli İttifak adayı Ağdağ: Yanlışların hesabını soracağız

13 Mayıs 2015 Çarşamba 10:53

Milli İttifak Erzurum adayları seçim gezileri kapsamında Çat ve Aşkale'de vatandaşlarla bir araya geldi. Milli İttifak'ın Saadet Partisi adaylarından Atik Ağdağ, 7 Haziran seçimlerinde Meclis'e girip, dönemin iktidarından yapılan haksızlıkların,...

Milli İttifak adayı Ağdağ: Yanlışların hesabını soracağız

Milli İttifak Erzurum adayları seçim gezileri kapsamında Çat ve Aşkale'de vatandaşlarla bir araya geldi. Milli İttifak'ın Saadet Partisi adaylarından Atik Ağdağ, 7 Haziran seçimlerinde Meclis'e girip, dönemin iktidarından yapılan haksızlıkların, yolsuzlukların hesabını soracaklarını söyledi.

Haziran seçimlerine Milli İttifak çatısı altında giren Saadet Partisi'nin Erzurum adayları, Erzurum merkez ve ilçelerinde seçim çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyor. Çat ve Aşkale'de büyük bir ilgi ile karşılaşan Milli İttifak adayları, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 10 barajını aşıp TBMM'ye gireceklerini ifade etti. Ağdağ, seçim gezilerinde vatandaşların büyük teveccühü ile karşılaştıklarına dikkat çekerek, "Seçmenin ilgisinden çok memnunuz. Partimize ve Milli İttifak'a büyük bir teveccüh var. Milletimiz bugüne kadar hep hükümet alternatifi arıyordu. Şimdi seçmenin önüne büyük bir alternatifi koyduk. Görüyoruz ki maya tuttu. Görüyoruz ki Milli İttifak'a büyük bir teveccüh var. İnşallah seçimden sürpriz bir şekilde yüzde 15'liği geçen bir oy oranı ile Meclis'e gireceğiz. Meclis'in Saadet'e ihtiyacı var. Meclis'te horoz dövüşü yapılıyor. Biz çözüm için Meclis'e gidiyoruz. Yanlışlara, haksızlıklara 'dur' demek için gidiyoruz. Milletimizde yorgunluk var. İktidarın yanlışlarını düzeltecek bir muhalefete ihtiyaç var. Yaptıkları yanlışların hesabını soracağız. Meclis'te ciddi bir muhalefet gücüne ihtiyaç var. Önce ciddi muhalefet ardından güçlü iktidarı oluşturarak adaleti, hakkaniyeti, kardeşliği, adil gelir dağılımını, yerli üretimi yeniden uygulayacağız. 1991'de oluşturduğumuz ittifakı anketlerde göstermemişlerdi. Ama o zaman Milli İttifak yüzde 16 oy ve 62 sandalye almıştı. Şimdi de 'parayı veren düdüğü çalar' mantığı ile hazırlanan anketler bizi göstermese de inşallah 1991 yılında olduğu gibi 7 Haziran seçimlerinde de tüm barajları yıkıp atacağız." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x