Minibüslerde yankesicilik yapan 3 kişi yakalandı

10 Şubat 2013 Pazar 13:11

Bursa'da, şehiriçi toplu taşımacılık yapan minibüslere binerek, 'yankesicilik' yöntemiyle vatandaşların para ve cüzdanlarını çaldıkları idida edilen 3 kişi polis operasyonuyla yakalandı. Osmangazi ilçesi Santral Garaj Mahallesi'nden...

Minibüslerde yankesicilik yapan 3 kişi yakalandı

Bursa'da, şehiriçi toplu taşımacılık yapan minibüslere binerek, 'yankesicilik' yöntemiyle vatandaşların para ve cüzdanlarını çaldıkları idida edilen 3 kişi polis operasyonuyla yakalandı.

Osmangazi ilçesi Santral Garaj Mahallesi'nden hareket eden ve Yıldırım ilçesi ile Yalova Yolu güzergahında faaliyet gösteren minibüslere binerek vatandaşların cüzdanlarını çalan kişilerin bulunduğu yönündeki ihbarlar üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 'yolcu' kılığında minibüse bindi. Sivil polislerin, minibüste yankesicilik yaptıklarını tespit etmesi üzerine aracın plakası resmi polis ekiplerine de bildirildi. Durdurulan minibüste suçüstü yakalanan A.A. (81), E.E.(80) ve H.Ç.'nin (81) üst aramasında yolculara ait para ve kredi kartının bulunduğu cüzdanlar ele geçirildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne getirilen zanlılar, sorgulamalarının ardından adliyeye sevkedildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x