Minik balıkçılar Mavi Göl’e olta attı

21 Nisan 2013 Pazar 11:27

Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık ve Doğa Sporları Derneği (SİSAV) üyesi ilköğretim öğrencileri, Mavi Göl rekreasyon alanındaki gölde oltalarla balık tuttu.Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte minik...

Minik balıkçılar Mavi Göl'e olta attı

Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık ve Doğa Sporları Derneği (SİSAV) üyesi ilköğretim öğrencileri, Mavi Göl rekreasyon alanındaki gölde oltalarla balık tuttu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte minik balıkçılar güzel havanın keyfini, balık tutup, piknik yaparak çıkardı. SİSAV Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kalay, gerçekleştirilen eğitim programları ile çocuklara çevreyi ve doğayı sevdirmek için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Oldukça güvenli ve temiz bir ortam olan Mavi Göl’de ilköğretim ve lise çağındaki üyemiz olan çocuklara olta balıkçılığını öğretiyoruz.” dedi.

Hafta sonları Mavi Göl’e gelerek, çocuklara su ve sudaki canlılar hakkında uygulamalı bilgi verdiklerini belirten Kalay, çocukların hem gölü temiz tutmayı hem de doğa ve çevreyi daha yakından tanıyarak koruma bilincini elde ettiklerini söyledi. Aileleriyle birlikte Mavi Göl’e gelen çocuklar, eğitmenlerinin olta balıkçılığı konusunda verdiği ders ve uyarıları dikkate alarak, balık tuttu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x