Minik karateciler terfi sınavında ter döktü

20 Mart 2013 Çarşamba 10:30

‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında Adana’nın İmamoğlu ilçesinde düzenlenen karate müsabakalarına katılan minik sporcular, gelecek için umut verdi. İmamoğlu Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezi ve Karate İl Temsilciliği işbirliğinde...

Minik karateciler terfi sınavında ter döktü

‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında Adana’nın İmamoğlu ilçesinde düzenlenen karate müsabakalarına katılan minik sporcular, gelecek için umut verdi.

İmamoğlu Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezi ve Karate İl Temsilciliği işbirliğinde İstiklal İlköğretim Okulu’nda açılan karate kursu terfi sınavında sporcular ter döktü. Okulun spor salonunda düzenlenen 6 ile 15 yaş grubu arasında 38 öğrencinin yarıştığı müsabakalar da dereceye giren başarılı sporculara belge verildi. Heyecan dolu geçen karate terfi sınavına İlçe Milliği Eğitim Müdürü Hasan Acar, Karate İl Temsilcisi Şeyhmus Aylık, Milli Takım Antrenörü ve Uluslararası Hakem Metin Yavuz, Karate Antrenörü Mustafa Kemal, öğrenci ve veliler katıldı. Karate İl Temsilcisi Şeyhmus Aylık, sporcuları tebrik ederken müsabakanın düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Sporcularla tek tek ilgilenen Aylık, “Amacımız, gençlerimize sporu sevdirmek, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve daha sonraki aşamalarda ise dünya çapında bir sporcu yetiştirmektir. Ayrıca, gençlerimizin bizi Avrupa'da temsil etmesi için milli takıma sporcu vermeyi de hedefliyoruz. Miniklerimiz gelecek için bize umut verdi, kendilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederim." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x