Miniklerden Osmanlıca'ya büyük ilgi

10 Temmuz 2015 Cuma 13:36

Kırıkkale Gençlik Merkezi ve Hayrat Vakfı işbirliği ile yaz tatilinde gençlere yönelik Kur’an-ı Kerim ve Osmanlıca kursu düzenleniyor.Yaz tatili boyunca düzenlenecek olan Kur'an-ı Kerim ve Osmanlıca kursları haftada 5 gün Hanımelleri Orta...

Miniklerden Osmanlıca'ya büyük ilgi

Kırıkkale Gençlik Merkezi ve Hayrat Vakfı işbirliği ile yaz tatilinde gençlere yönelik Kur’an-ı Kerim ve Osmanlıca kursu düzenleniyor.

Yaz tatili boyunca düzenlenecek olan Kur'an-ı Kerim ve Osmanlıca kursları haftada 5 gün Hanımelleri Orta Okulu'nda 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleşiyor. "En hayırlınız Kur’an-ı Kerim öğrenen ve öğretendir." Hadis-i Şerif'ini rehber edinerek yola çıktıkları açıklayan Gençlik Merkezi yönetimi, “En hayırlı demek; Allah Teala’nın ve Sevgili Habibi’nin rızasına ve sevgisine, diğerlerine göre bir adım daha yakın kimse demektir. Kur’an-ı Kerim ve Osmanlıca kursu ile birlikte gençlerimize mübarek Razaman ayı faaliyetlerimizden Kur’an-ı Kerim meali, Peygamber Efendimiz’in (sav) hayatı ve hadis okuma gibi etkinliklerde düzenledik. Bu kurslarımızda zamanla gençlerimize ilmihal dersleri, anne, baba hakkı, gıybet, yardımlaşma, iyilik ve kardeşlik bilinci üzerine de bir takım seminerler düzenlenecektir.” dedi.

Yönetim, “Gençlerimize kurs aralarında vakitlerini daha verimli ve etkin geçmesi içinde spor yapmalarını düşünerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz desteği ile gençlerimize bir takım oyun sporları oynamak için gerekli araç ve gereç de hediye edildi.” açıklamasında bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x