Miniklerden, Yüksekova’daki çocuklara kaban ve ayakkabı

02 Mart 2013 Cumartesi 09:53

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Viladet Çocuk Akademisi öğrencileri, örnek bir davranışa imza atarak Yüksekovalı kardeşlerine çeşitli hediyeler gönderdi. Hediyeler arasında kaban, ayakkabı ve eşofman bulunuyor....

Miniklerden, Yüksekova'daki çocuklara kaban ve ayakkabı

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Viladet Çocuk Akademisi öğrencileri, örnek bir davranışa imza atarak Yüksekovalı kardeşlerine çeşitli hediyeler gönderdi. Hediyeler arasında kaban, ayakkabı ve eşofman bulunuyor.

Minik öğrenciler, okullarında öğrendikleri "sorumluluk, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma" gibi değerlerin verildiği "değerler eğitimi çerçevesinde" hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesi ile Hakkâri Yüksekova’daki çocukların yüzlerini güldürdü. Viladet Çocuk Akademisi öğrencileri, kendileri gibi okul öncesi eğitimi alan akranlarına, hediyelerin yanı sıra duygularını ifade ettikleri resimler de gönderdi.

Öğretmenlerden Hülya Genç, “Eğitim kurumları olarak kapsamlı bir kardeşlik köprüsü faaliyeti yürütüyoruz. Bizler de Viladet Çocuk Akademisi olarak öğrencilerimizle bir kampanya başlattık. Kaban, eşofman, ayakkabı başta olmak üzere birçok hediyeyi Yüksekova’ya gönderiyoruz. Öğrencilerimiz ayrıca kardeşleri için resimler de yaptılar.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x