Moldova'nın eski cumhurbaşkanı Türk okulunu ziyaret etti

20 Şubat 2013 Çarşamba 17:48

Moldova'nın 3. Cumhurbaşkanı Vladimir Varonin, Orizont Liseleri Durleşti şubesini ziyaret etti. 2001 -2009 yıllarında cumhurbaşkanlığı yapan Vladimir Varonin, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Devletin devlet olabilmesi için, fertlerin...

Moldova'nın eski cumhurbaşkanı Türk okulunu ziyaret etti

Moldova'nın 3. Cumhurbaşkanı Vladimir Varonin, Orizont Liseleri Durleşti şubesini ziyaret etti.

2001 -2009 yıllarında cumhurbaşkanlığı yapan Vladimir Varonin, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Devletin devlet olabilmesi için, fertlerin şahsi çıkarlarından feragat etmesi gerekir. Şahsi çıkarların önde olduğu yerde devlet mekanizması etkili olamaz. Sistem güzel olabilir. Ama insan faktörü ihmal edilirse sistem çalışmaz hale gelir.'' dedi.

Başarı konusunda ise insanın mutlaka kendi yeteneklerini geliştirmesine değinen Varonin, yapılan işlerin zamanında, doğru şekilde ve doğru kişiyle yapılmasının önemini vurguladı. Lenin’den alıntı yapan eski cumhurbaşkanı "Dün bir işi yapmak için geç. Yarın ise erken. Şimdi ise tam zamanı diyerek." zamanın etkin kullanılmasının önemini anlattı.

1993 yılında kurulan, 4 okul bir dil kursu ile faaliyet gösteren Orizont Türk Liselerinin faaliyetlerini yerinde inceleyen Varonin, ayrılırken öğrenci ve idarecilerle bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x