Muğla'da 12 bin öğrenciye yangın eğitimi verildi

09 Mart 2015 Pazartesi 15:29

Muğla'da, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla 55 okulda, öğrencilere yönelik yangın eğitimleri verildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeli tarafından toplam 12 bin 354 öğrenciye verilen eğitimlerde,...

Muğla'da 12 bin öğrenciye yangın eğitimi verildi

Muğla'da, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla 55 okulda, öğrencilere yönelik yangın eğitimleri verildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeli tarafından toplam 12 bin 354 öğrenciye verilen eğitimlerde, yangına nasıl müdahale edileceği ve yangın esnasında neler yapılması gerektiğiyle ilgili teorik bilgilerin yanında öğrencilerin de katıldığı tatbikatlar yapıldı.

İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl, yaptığı açıklamada yangın eğitimleriyle öğrenciler ve öğretmenlerde yangın konusunda farkındalık oluşturmak için çalıştıklarını söyledi. Çöl, "İtfaiye ekiplerimiz, il genelinde 55 okulda 12 bin 354 öğrenciye yangın eğitimi verdi. Eğitimlerde öğrencilerimize sadece teorik bilgiler değil, tatbikatlar düzenleyerek yangın esnasında nasıl davranmaları ve nelere dikkat etmeleri uygulamalı olarak gösterildi. Yıl içerisinde bu tarz bilgilendirme eğitimlerini, çeşitli kurumlarda vermeye devam edeceğiz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x