Muğla’da süs bitkisi üretiminde ilk teslimat yapıldı

08 Mayıs 2015 Cuma 11:55

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan üretim protokolüyle başlayan mevsimlik süs bitkileri üretiminde ilk teslimat yapıldı. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan...

Muğla'da süs bitkisi üretiminde ilk teslimat yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan üretim protokolüyle başlayan mevsimlik süs bitkileri üretiminde ilk teslimat yapıldı. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan alım garantili mevsimlik süs bitkisi üretimi projesi kapsamında üretilen bitkilerin ilk teslimatı Ortaca Belediyesi'ne yapıldı. Üretim projesine destek veren Ortaca Belediyesi, park bahçe alanlarına dikecekleri bitkileri Beyobası Kooperatifi'nden almaya başladı.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, "Alım garantili üretim çalışmalarımızda ilk teslimatımızın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak başlattığımız proje, ilçe belediyelerimizin de katılımıyla büyük bir güç kazandı. Üretim protokolü imza töreninin ardından başlayan bitki dikimlerimi,z şu an ilk meyvesini verdi. Buradaki tüm fideleri, büyük bir ilgi ve özenle yetiştirmeye çalıştık. Teknik personelimiz, üretim sürecinin her aşamasında üreticilerimizle beraberdi. Şimdi ise görevimizi başarıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x