Muğla'nın koylarında katı atıklar toplanıyor

02 Haziran 2015 Salı 15:19

Muğla'nın Göcek ve Dalaman koylarında katı atık toplama çalışmalarına başlandı. Üç günde toplam 4 ton atık toplandığı bildirildi.Muğla Büyükşehir Belediyesi, "Çevre Dostu Muğla" hedefi doğrultusunda koylardan katı atık toplama...

Muğla'nın koylarında katı atıklar toplanıyor

Muğla'nın Göcek ve Dalaman koylarında katı atık toplama çalışmalarına başlandı. Üç günde toplam 4 ton atık toplandığı bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, "Çevre Dostu Muğla" hedefi doğrultusunda koylardan katı atık toplama çalışmalarına devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, DenizTemiz ve TURMEPA Derneği tarafından hibe edilen iki filika ve bir teknenin bakım ve onarımları yapılarak, Göcek ve Dalaman koylarından katı atık toplanmaya başladı. Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkan Aylin Giray, "Muğla'nın turizm kenti olması sebebiyle özellikle yaz aylarında nüfus artışı yaşanıyor ve deniz turizminin yoğun olduğu bölgelerde koylara bırakılan atıkların toplanması işlemi, koy ve deniz temizliği açısından oldukça önem arz ediyor. Göcek ve Dalaman koylarımızdan, üç gün gibi kısa bir sürede 4 ton atık toplandı. Daire başkanlığımız olarak amacımız, Çevre Dostu Muğla hedefi doğrultusunda özverili bir şekilde çalışmalar yürütmek." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x