Muş Müftüsü Uzun, Belediye Başkanı Dede’yi ziyaret etti

26 Aralık 2012 Çarşamba 17:30

Geçtiğimiz hafta göreve başlayan Muş İl Müftüsü Recep Uzun, Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi ziyaret etti. Ziyaret esnasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Müftü Recep Uzun, belediye başkanlığının çok zor ve bir o kadar da kutsal...

Muş Müftüsü Uzun, Belediye Başkanı Dede'yi ziyaret etti

Geçtiğimiz hafta göreve başlayan Muş İl Müftüsü Recep Uzun, Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi ziyaret etti.

Ziyaret esnasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Müftü Recep Uzun, belediye başkanlığının çok zor ve bir o kadar da kutsal bir görev olduğunu söyledi. Belediye başkanlarının bulundukları ilin babası konumunda olduğunu ifade eden Recep Uzun, “Suyunuz akmazsa, kanalizasyonunuz tıkansa hemen belediyeyi ararsınız. Bir evin sıkıntılarını bir baba nasıl gideriyorsa, vatandaşların sıkıntılarını da belediye başkanları giderir. Benim geldiğim yerde belediye başkanlarına baba gözüyle bakarlardı. Burada Sayın Başkanımız ilimizin hem babası hem de dedesi durumunda.” dedi.

    Müftülük görevinin sorumluluk gerektirdiğini ifade eden Belediye Başkanı Necmettin Dede ise özellikle Doğu Anadolu’da din görevlerine büyük görev düştüğünü söyledi. Vatandaşların en ufak bir sıkıntısında ilk olarak din görevlilerine danıştığını anımsatan Başkan Dede, “Bu yüzden din görevlilerimiz büyük sorumluluk taşımaktadır. Onlar, dini konularda vatandaşlarımıza öncülük etmektedirler. Onların söylediği sözler vatandaşlarımız nezdinde itibar görmektedir. Ayrıca vatandaşlarımız, her türlü sorunlarında genelde din görevlilerimize danışırlar. Din görevlilerimizin dolayısıyla müftülerimizin görevleri kolay değildir. Sayın Müftümüz de geçtiğimiz hafta görevine başladı ve bunun bilincinde olarak hareket edecektir. Sayın Müftümüzün yeni görevi hayırlı olsun. Yapacakları çalışmalarda, imkânlar ölçüsünde her zaman destekçileri olacağız.” diye konuştu.

Yorum Gönder

@name x