MUTSO Başkanı Karakuş: Seçimlerin demokratik ortamda olmasını istiyoruz

30 Ocak 2013 Çarşamba 12:05

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, şubatta yapılması planlanan oda seçimlerinin mayıs ayına ertelendiğini bildirdi.Karakuş, gazetecilere yaptığı açıklamada TOBB’un, yeni meslek gruplarına ilişkin...

MUTSO Başkanı Karakuş: Seçimlerin demokratik ortamda olmasını istiyoruz

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, şubatta yapılması planlanan oda seçimlerinin mayıs ayına ertelendiğini bildirdi.

Karakuş, gazetecilere yaptığı açıklamada TOBB’un, yeni meslek gruplarına ilişkin itirazların sağlıklı değerlendirilebilmesi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan oda ve borsa seçimlerinin makul bir süre ertelenmesi talebinde bulunulduğunu söyledi. Şubat ayında planlanan oda ve borsa seçim takviminin, Bakanlar Kurulu kararıyla mayısta başlanmasına karar verildiğini aktaran Karakuş, “Bu durumda ilerleyen günlerde, yaklaşık bir ay sonra yeni seçim takvimini oluşturup düzenli olarak üyelerimize duyuracağız. Tüm üyelerimizi, gelişmelerden önceden haberdar edeceğiz. Seçimlerin demokratik ortamda ve eşit şartlarda olmasını istiyoruz, bunun için de çaba gösteriyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x