Nevşehir’de voleybol heyecanı sona erdi

16 Şubat 2013 Cumartesi 12:15

Nevşehir'de, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu ve Avanos Spor Salonu'nda yapılan Okul Sporları Gençler Voleybol Müsabakaları sona erdi. 3 gün boyunca devam eden turnuvaya 10 kız 10 erkek takımı olmak üzere 240 sporcu katıldı. Antalya, Yozgat,...

Nevşehir'de voleybol heyecanı sona erdi

Nevşehir'de, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu ve Avanos Spor Salonu'nda yapılan Okul Sporları Gençler Voleybol Müsabakaları sona erdi. 3 gün boyunca devam eden turnuvaya 10 kız 10 erkek takımı olmak üzere 240 sporcu katıldı.

Antalya, Yozgat, Aksaray, Niğde, Kayseri, Kırşehir, Malatya, Kahramanmaraş, Bursa, Nevşehir ve Adana illeri okul takımlarının katıldığı turnuvada sporcular müsabakalardan artan kalan zamanlarında Kapadokya bölgesini gezme fırsatını buldu. Yarı finallere katılma hakkı kazanan grup liderleri Adana Özel Çukurova Bilfen Lisesi, Ankara Başkent Özel Ayşe Abla Lisesi ve Kayseri Atatürk KTML'leri oldu. Yapılan müsabakaların ardından kupa töreni yapıldı. Dereceye giren takımların kupalarını Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer verdi.

C Grubu Birincisi Kayseri Atatürk KTML Kaptanı Tuğçe Çığ "Şampiyon olduk çok mutluyuz, emeğimizin karşılığını aldık. Şimdi inşallah finallerde daha iyi olabiliriz." dedi. Sporcu Ceyda Araç ise "Kayseri'den katılıyoruz. Emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyoruz. Çünkü bu turnuva için çok çalıştık. Hem takımca hem ligde oynuyoruz. Kulübümüz de var üstelik. Bir de burada olamayan Oğuz Hocamıza teşekkür ediyoruz. Çok eğlenceliydi bize rakip olamayacak takımlarla karşılaştık ama çok iyilerdi. Özellikle Karaman'la yaptığımız o maçı çok sevdim." diye konuştu.

Nevşehir Voleybol Temsilcisi İlhami Ekici "Türkiye genelinde 8 grupta yapılan Liseli Gençler Kız ve Erkek Maçlarının bir ayağı da ilimizde oynandı. Kız maçlarımız 10 takımın katılımıyla Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda, erkekler ise Avanos Spor Salonu'nda oynadı. 3 gruptan birinci olan takımlar 23-26 Şubat tarihleri arasında Türkiye Şampiyonası Yarı Finallerine gidecekler." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x