Niğde’de 112 ekipleri fidan dikti

09 Nisan 2015 Perşembe 13:21

Niğde’de 112 Acil Servis ekipleri Dünya Sağlık Haftası etkinleri kapsamında Sağlıklı Toplum Sağlıklı Nesiller İçin Bir Fidan da Siz Dikin Projesi ile fidan dikti. Niğde Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, 7-13 Nisan arasında kutlanan...

Niğde'de 112 ekipleri fidan dikti

Niğde’de 112 Acil Servis ekipleri Dünya Sağlık Haftası etkinleri kapsamında Sağlıklı Toplum Sağlıklı Nesiller İçin Bir Fidan da Siz Dikin Projesi ile fidan dikti.
Niğde Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, 7-13 Nisan arasında kutlanan Dünya Sağlık Haftası nedeniyle düzenledikleri etkinliklerde toplumun ihtiyaçları doğrultusunda koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, halkın sağlıklı yaşam konusunda bilinçlenmesinin deflendiğini belirtti. Niğde’de son yıllarda fidan dikmeye büyük önem verildiğini ifade eden Yücel, “Sağlık Hatıra Ormanı için fidan dikme etkinliği, 112 ve UMKE personellerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Sanayileşmenin hız kazandığı günümüzde; havanın, suyun, toprağın ve bunların oluşturduğu doğal güzelliklerimizin korunması, gün geçtikçe önemi artan bir konudur. Çevreye ve doğaya karşı Niğde İl Sağlık Müdürlüğü olarak ormanlık alanların çoğalmasına, dolayısıyla daha temiz bir hava, daha güzel bir şehir için katkıda bulunulmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x