OGİAD işsiz gençleri eğitip işe yerleştiriyor

19 Şubat 2013 Salı 17:18

Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) tarafından Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında uygulanan bilgisayarlı muhasebe kursu tamamlandı.OGİAD dernek binasında düzenlenen sertifika dağıtım...

OGİAD işsiz gençleri eğitip işe yerleştiriyor

Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) tarafından Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında uygulanan bilgisayarlı muhasebe kursu tamamlandı.

OGİAD dernek binasında düzenlenen sertifika dağıtım programına OGİAD yönetim kurulu üyeleri, DOĞAKA Osmaniye il koordinatörü Erdinç Kadıoğlu ve kursiyerler katıldı. Dernek başkanı Mahmut Keten, il genelinde lise ve dengi okuldan mezun olup iş sahibi olmayan gençler arasından seçtikleri kursiyerlere mali müşavir Bedri Öylek tarafından 330 saatlik bilgisayarlı muhasebe kursu verildiğini söyledi. Amaçlarının işsiz gençlere iş imkanı sağlamak olduğunu belirten Keten, “Toplam 330 saatlik kursumuza devam eden kursiyerlerimize yapılan sınavla Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı piyasada geçerli sertifika verildi. Başarılı olan kursiyerlerimiz üye işadamlarımızın yanında işe yerleştirilecekler. Artık işadamlarımız konusunda eğitim almış, mesleğine hakim elemanlar arıyorlar, bu nedenle ne iş olsa yaparım diyenler işsiz kalıyor. Dernek olarak bu ve buna benzer kurlarımız devam edecektir.” dedi.

DOĞAKA Osmaniye İl Koordinatörü Erdinç Kadıoğlu ise düzenlenen eğitim programının Osmaniye için faydalı olduğunu belirterek, ihtiyaç olan kalifiye elemanların eğitilmesinde dernekle ortak yürütülen projenin tamamlandığını belirtti. Daha önce OGİAD’la ortak birçok projeleri desteklediklerini belirten Kadıoğlu, “İşadamlarının ihtiyacı olan kalifiye elemanların yetiştirilmesine kurum olarak büyük önem veriyoruz ve bu tür projeleri her zaman destekleme gayreti içerisindeyiz. Başarı ile eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimiz sertifikalarını alıyorlar bundan sonraki iş hayatlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x