Öğrenciler ağaç dikmek için birbirleri ile yarıştı

28 Mart 2013 Perşembe 18:38

Elazığ Özel Yavuz Selim Koleji öğrencilerinin de katıldığı etkinlik ile Harput’ta Nevruz Ormanı'na fidan dikildi.Elazığ Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, şehrin eski yerleşim yeri Harput'taki orman alanında düzenlenen törende...

Öğrenciler ağaç dikmek için birbirleri ile yarıştı

Elazığ Özel Yavuz Selim Koleji öğrencilerinin de katıldığı etkinlik ile Harput’ta Nevruz Ormanı'na fidan dikildi.

Elazığ Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, şehrin eski yerleşim yeri Harput'taki orman alanında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Nevruz'u çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirtti. Etkinlikler kapsamında, Harput'ta öğrencilerle fidan diktiklerini ifade eden Öztürk, "Çünkü ağaçsız bir bahar, baharsız bir ağaç düşünülemez. Bu anlamda, ağaç bizim istikbalimizdir, çocuklarımız da bizim istikbalimizdir. Biz bu iki istikbalimizi bir araya getirerek ağaçlarımızı dikeceğiz. Tüm insanlarımız da bunları koruyarak geleceğe güzel duygularla bakacak." diye konuştu. Öztürk, etkinliğe katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Elazığ Orman Bölge Müdür Yardımcısı Osman Öztürk ise 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Nevruz etkinlikleri kapsamında, 'Nevruz Ormanı'na fidan diktiklerini söyledi. Elazığ Özel Yavuz Selim Koleji öğrencilerinin de katıldığı etkinlikte, ormanlık alana 800 fidan dikildi. Öğrencilerin, fidan dikiminde birbirleriyle yarıştıkları görüldü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x