Öğrenciler, kaynak 'israfı' konusunu Başkan Sözen'le birlikte işledi

20 Şubat 2013 Çarşamba 17:45

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Bahçeşehir Koleji öğrencileri, hayat bilgisi dersinin ünite konusu olan 'kaynak israfı'nı Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in makamında işledi. Bahçeşehir Koleji 3. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri...

Öğrenciler, kaynak 'israfı' konusunu Başkan Sözen'le birlikte işledi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Bahçeşehir Koleji öğrencileri, hayat bilgisi dersinin ünite konusu olan 'kaynak israfı'nı Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in makamında işledi. Bahçeşehir Koleji 3. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri Durmuş Ali Doğan ve Mehmet Bahattin Ünsal, Sözen'i makamında ziyaret etti.

Sınıf öğretmenleri Doğan, ve Ünsal, Sözen'e hayat bilgisi derslerindeki 'Kaynaklarımız Tükeniyor, Tasarruflu Kullanalım' ünitesi hakkında bilgilendirme yaptı. Öğrenciler, Başkan Sözen’e üniteyle ilgili olarak özellikle su kaynaklarının doğru kullanımı ile ilgili soru sordu. Sözen, öğrencilere tasarrufun önemini hakkında bilgilendirme yaptı. İnsan hayatının sürmesinde, insanların ve diğer canlıların kullandığı, hayatın vazgeçilmezi olan maddelerin tüketiminde dikkatli davranmanın önemli olduğunu belirten Sözen, belediye olarak kaynakların doğru kullanılmasında tasarrufa önem verdiklerini kaydetti. Sözen, "Tasarruf tüketirken çevreci olmaktır, yaşayan diğer canlıları düşünmektir. Geleceği düşünmektir. İktisadi davranmaktır. Artırmaktır. Enerjide tasarruf, tüketimde tasarruf, zamanda tasarruf çok önemli kavramlardır. Sizlerin de tüm hayatınız boyunca tasarruflu olacağınıza inanıyorum. " dedi.

23 öğrenci ve öğretmeleri verdikleri bilgi için Sözen'e teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x