Öğrenciler ‘Kınalı Hasan’ oldu

19 Mart 2013 Salı 15:04

Özel Samanyolu Ülkü Ulusoy İlköğretim Okulu, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla okulda eğitim gören öğrencilerle çeşitli etkinlikler düzenledi.    Etkinlikler çerçevesinde Çanakkale fotoğraf sergisi...

Öğrenciler ‘Kınalı Hasan' oldu

Özel Samanyolu Ülkü Ulusoy İlköğretim Okulu, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla okulda eğitim gören öğrencilerle çeşitli etkinlikler düzenledi.

    Etkinlikler çerçevesinde Çanakkale fotoğraf sergisi ve Çanakkale Savaşı'nda cepheye giderken askerlere yakılan kınanın anlamını anlatmak için öğrencilerin ellerine kına yakıldı. Çanakkale Savaşı'ndan karelerin kullanıldığı resim sergisini gezen öğrenciler, fikir alışverişinde bulundu. Türk askerinin mücadelesini anlatan resimlerde, Çanakkale'nin destanının kahramanlık anıları anlatıldı.

    Özel Samanyolu Ülkü Ulusoy İlköğretim Okul Müdürü Şabanağa Daştan, “Çocuklarımızın atalarımızı öğrenmesi ve bizzat onların yaşadıklarını anlamaları için böyle bir etkinlik düşündük. Bütün çocuklarımızın Seyit Onbaşıları, Kınalı Hasanları anlamaları ve onlardaki vatan millet sevgisini vurgulamak için Çanakkale resim sergisi açtık. Kınalı Hasanları daha iyi anlamaları için isteyen bütün öğrencilerimizin ellerine kına yaktık.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x