Öğretmenler ve engelliler golbol maçı yaptı

17 Nisan 2015 Cuma 11:00

Çankırı'da İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ile engelliler gözleri bağlı halde yaptıkları golbol maçında, 1-1 berabere kaldı. Engellilerin yaşamlarına dikkati çekmek için Sağlık Meslek Yüksek Okulunda golbol maçı düzenlendi. Oynanan...

Öğretmenler ve engelliler golbol maçı yaptı

Çankırı'da İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ile engelliler gözleri bağlı halde yaptıkları golbol maçında, 1-1 berabere kaldı.

Engellilerin yaşamlarına dikkati çekmek için Sağlık Meslek Yüksek Okulunda golbol maçı düzenlendi. Oynanan maça engelli yakınları ve diğer vatandaşlar katıldı. Görme engelli takım oyuncusu, Kalender Şimşek, “Kendimizi deneme ve Çankırı kamuoyuna görme engellilerin bir şeyler yaptığını kanıtlama amaçlı bir maçtı. Bizim asıl hazırlık maçımız Kırıkkale Spor Kulübü ile yapacağımız maç. İki sefer maç yapacağız inşallah yükselme ligine çıkarız. Haftada 2 gün antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarımız zevkli geçiyor. Biz kendi aramızda tatlısına yaparız. Ama diğer arkadaşlarımız ilk kez gözlerini kapattıkları için, sıfırdan kör olmak kolay değil. Benim de başımdan geçti. Bizim tek amacımız insanlar ve kamuoyu bu tür etkinlikleri bilmiyor biz onlara hatırlatmak, anlatmak için yapıyoruz. Türkiye'nin her ilinde bu tür spor kulüpleri birkaç tane var. Çankırı’da ilk kez yapıyoruz. Bunu ilerletmeyi daha ileriye götürmeyi düşünüyoruz. Ben İmam Hatip ortaokulunun bu cesareti gösterip bizimle oynadıkları için kendim ve arkadaşlarım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x