"Oğuzlar'ın İskilip yerine Çorum Adliyesi'nden hizmet alması kabul edilemez"

10 Nisan 2015 Cuma 11:09

İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Uslu, Çorum'un Oğuzlar ilçesinin hukuki ve adli konularda İskilip yerine Çorum Adliyesi'ne bağlanmak istenmesine tepki göstererek, bunun 'kabul edilemez' olduğunu söyledi.Sosyal paylaşım...

İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Uslu, Çorum'un Oğuzlar ilçesinin hukuki ve adli konularda İskilip yerine Çorum Adliyesi'ne bağlanmak istenmesine tepki göstererek, bunun 'kabul edilemez' olduğunu söyledi.

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden açıklama yapan Başkan İsmet Uslu, konuyla ilgili olarak demokratik tepkilerini ortaya koyacaklarını, buna kayıtsız kalmayacaklarını belirterek şunları kaydetti: " Saygıdeğer İskilipli hemşehrilerimizin saygıdeğer esnaf ve sanatkarlarımızın değerli dikkatlerine: bugün aldığımız habere göre Oğuzlar'ın İskilip Adliyesi'nden ayrılarak Çorum'a bağlanacağı, peşinden muhtemelen Uğurludağ'ın da Çorum'a bağlanacağı söylenmektedir, yazılmaktadır. Eğer gerçekten böyle ise hiç bir şekilde kabul edilemez ve gerekirse kanunlar çerçevesinde ilçemizin hak ve menfaatlerini koruma ve kollama bağlamında, demokratik tepkimizi gereği kadar ortaya koyarak, gerekeni yaparız. Bilindiği gibi İskilipimiz, başta esnaf ve sanatkarları günden güne küçülmüş, ekonomisi dibe vurmuş dükkanlar bir bir kapanmıştır. Böyle bir uygulama İskilip ekonomisi esnaf ve sanatkarını tamamen bitirecektir. Ayrıca böyle bir uygulama hem Oğuzlar'a sıkıntı verecek hem Uğurludağ'a sıkıntı verecek, hiç kimse mutlu olamayacaktır. Bu olumsuz uygulamadan derhal vazgeçilerek memleketimizin zararı önlenmelidir. Bu bir başlangıç olup gereken her türlü mücadeleyi yapmaya hazır olduğumuzu duyurur, saygılarımızı sunarız."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x