O'nu en güzel anlatmak için yarıştılar

22 Nisan 2013 Pazartesi 12:28

Erzurum Aşkale Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediği 'O’nu en güzel kim anlatır' adlı yarışmanın finali yapıldı. 18 okulun katıldığı yarışmada 8 okul finale kaldı. Yarışmanın birincisine...

O'nu en güzel anlatmak için yarıştılar

Erzurum Aşkale Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediği 'O’nu en güzel kim anlatır' adlı yarışmanın finali yapıldı. 18 okulun katıldığı yarışmada 8 okul finale kaldı. Yarışmanın birincisine umre ödülü verildi.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Yaman, "İnsanlığı şefkat ve merhametle tanıştıran, ilmek ilmek sevgi ile dokuyarak, şefkat ile örnek bir rahmet toplumu inşa eden yüce Peygamber’e selam olsun. O bize hayat verecek şeylere çağırmıştı, o bize sevgi ve barış dini olan İslam'ı tebliğ etmişti, O bize bir cahiliye toplumdan, medeni bir millet oluşturmanın sırlarını öğretmişti. Hz. Peygamber (sas) insanların göz kırpmadan birbirini boğazladığı bir dönemde, insanlığa barış içerisinde yaşamanın yollarını sunmuştur. Birbirine düşman olan toplulukları, kardeş yapmış, yüreklere çökmüş kin ve nefret tohumlarının yerine, sevgi ve hoşgörü tohumlarını ekmiştir. Bütün dünyaya hak ve adaleti öğreten, gerçek insanlığı gönüllere kazıyan Hz. Peygamber eşsiz örnek olarak daima kalbimizdedir. Bu bakımdan ondan uzak kalmak, O’nun sünnetini terk etmek, bir insan için felaketlerin en büyüğüdür." dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ünver ise insanlık tarihinde şimdiye kadar kimsenin O’nun kadar sevilmediğini, O’nun kadar anılmadığını, O’nun kadar özlenmediğini belirterek, "Hz. Peygamber’e duyulan bu muhabbetin kaynağı ne idi? Zannedersem, O’nun kainatın merkezinde oluşu ve her şeyin O’nun etrafında şekillenmiş olmasıdır." ifadelerini kullandı.

Yarışmada Aslıhan Aksakal birinci, Şuheda Öztürk ikinci ve Seda Abi ise üçüncü oldu. İlçe Müftüsü Mehmet Ali Eroğlu, birinci olan yarışmacıyı umre ile ödüllendireceklerini ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x