Ordu TÜMÇADER ve Kimse Yok mu Derneği'nden Iğdırlı 150 aileye yardım

03 Mart 2013 Pazar 15:12

Ordu'da faaliyet gösteren Tüm Çalışanlar Derneği (TÜMÇADER) üyeleri ve Kimse Yok Mu Derneği tarafından, Iğdır'da ihtiyaç sahibi 150 aileye gıda yardımı yapıldı. Sabah saatlerinde Ordudan Iğdır a gelen dernek üyeleri Iğdır da daha...

Ordu TÜMÇADER ve Kimse Yok mu Derneği'nden Iğdırlı 150 aileye yardım

Ordu'da faaliyet gösteren Tüm Çalışanlar Derneği (TÜMÇADER) üyeleri ve Kimse Yok Mu Derneği tarafından, Iğdır'da ihtiyaç sahibi 150 aileye gıda yardımı yapıldı.

Sabah saatlerinde Ordudan Iğdır a gelen dernek üyeleri Iğdır da daha önce tespit edilen maddi durumu iyi olamayan 150 aileye gıda yardımında bulundu. Ordu Tüm Çalışanlar Derneği Başkan Yardımcısı Bilal Yıldırım, Ordu'dan geldiklerini belirterek, amaçlarının Doğu ve Batı kardeşliğini pekiştirmek olduğunu söyledi. Dernek çalışanları olarak Iğdır'a gelip muhtaç aileleri tespit ettiklerini belirten Yıldırım, ''Burada ailelerimize gıda yardımında bulunduk. Hem bu yardımı yapmak hem de kardeşlerimize selam verelim dedik.'' diye konuştu.

Aileleri ziyaret ederek, onlarla yakından ilgilendiklerini ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti: "Ordu'da faaliyet gösteren iş adamlarımız ve esnaflarımızın toplamış oldukları bağışları buradaki kardeşlerimize ulaştırmak için yola çıktık. Ve il genelinde 150 ailemize bu yardımlarımızı dağıttık." dedi.

Yıldırım ''Doğu ile Batı arasında yıllardan beridir bir kardeşlik var. Bu kardeşliğimiz pekiştirmek adına bizlerde, Ordu'dan yola çıkarak 150 ailemize yardım elimizi uzattık. Ve buradaki insanlarımız bizi çok sevdiler. Biz sürekli olarak geleceğiz. Buradaki kardeşlerimiz bize karşı çok sıcak davrandılar ve bu bizi çok mutlu etti. Bu ziyaretler sırasında çok duygulu anlar yaşadık. Biz Ordu'daki esnaflarımıza bu durumu anlattığımızda hepsi bu yardım için seferber oldu. Bu yardım paketlerini 1 ay içerisinde topladılar. Bu yardımlarımızı burada dağıtmamızda bize destek olan Iğdır Aktif iş adamları ve Sanayiciler Derneği üyelerine teşekkür ederiz.'' diye konuştu.

Yardım paketi alan Nurettin Yılmaz, "Ordudan buraya kadar gelip yardım dağıtan ve yardıma katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x