MHP'li Can: Belediye içinde sosyal hizmetler müdürlüğü olmalı

27 Ocak 2013 Pazar 17:07

Ünye Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan MHP Ünye İlçe Başkanı Nedim Can, belediye içinde 'sosyal hizmetler müdürlüğü'nün oluşturulması gerektiğini söyledi. Kadın, çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik...

MHP'li Can: Belediye içinde sosyal hizmetler müdürlüğü olmalı

Ünye Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan MHP Ünye İlçe Başkanı Nedim Can,
belediye içinde 'sosyal hizmetler müdürlüğü'nün oluşturulması gerektiğini söyledi. Kadın, çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik projeler geliştirilmesi ihtiyacı olduğunu anlattı.

Can, 2014 Yerel Seçimleri İstişare Toplantısı'nda seçime yönelik projelerini paylaştı. "Öncelikle Ünye Belediyesi içinde sosyal hizmetler müdürlüğünün oluşturulmasının zaruretinden bahsediyoruz. Sosyal yardım hizmeti alanların müracaatı tespiti ve değerlendirilmesi hususlarının içeriğinde bulunduğu ve yetki alanları yapılacak yardımların çeşitlerinin belirlenmesi nakdi gibi ve onun dışında engelli, toplumun değişik kesimlerindeki kadınlarımıza gençlerimize yönelik ne gibi yardımlarında içinde bulundurulacağı yardımların açıklamalarının olduğu ve nihayetinde de bu yönetmelikle ilgili sorumluların da yönetmeliğin içinde net bir şekilde yapılması gerektiğini esas alıyoruz. Böyle bir yönetmelik Ünye Belediyesi’nde hazırlanmamış ise 2014 seçimlerinde önce Allah’ın izni ile sonra hemşerilerimizin desteği ile MHP olarak Ünye Belediyesi’ne görevlendirildiğimiz de sosyal hizmetler kapsamında bir yönetmeliğin hazırlanmasını proje olarak kamuoyuna sunmak istiyorum. Sosyal Projeler kapsamına almayı düşündüğümüz ana başlıkları sıralamak gerekirse; Kadınlara yönelik sosyal projeler, yaşlılara yönelik projeler, gençlere yönelik projeler ve engellilere yönelik sosyal projeler olarak 4, 5 ana başlıkta bu çoğaltılabilir." dedi.

Yorum Gönder

@name x