Orhangazi’de dev eğitim kompleksi yapılıyor

21 Şubat 2013 Perşembe 10:43

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde Gülfidan Özel Eğitim Şirketi tarafından yaptırılacak eğitim kompleksinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Orhangazi’de 1995 yılından beri faaliyet gösteren Gülfidan Özel Eğitim Şirketi, dershane ve yurt...

Orhangazi'de dev eğitim kompleksi yapılıyor

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde Gülfidan Özel Eğitim Şirketi tarafından yaptırılacak eğitim kompleksinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Orhangazi’de 1995 yılından beri faaliyet gösteren Gülfidan Özel Eğitim Şirketi, dershane ve yurt hizmetlerinin ardından eğitim kompleksi yapını için harekete geçti. Arapzade Mahallesi Şahin Tepesi Mevkii’nde yaklaşık 4 dönüm arazi üzerine yapılacak kompleks 4 bin metrekare kapalı alana inşa edilecek. Konferans salonu ve sosyal alanların da yer alacağı kompleksin temel atma törenine Kaymakam M. Selman Yurdaer, Belediye Başkanı İsmail Tartar, Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Belediye Başkanı Tartar, törende yaptığı konuşmada, ilçede böyle bir eğitim tesisinin eksikliğinin hissedildiğine dikkat çekerken, bunun giderilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaymakam Yurdaer ise ülkelerin gelişmesindeki ana etkenin eğitim olduğunun altını çizdi. Yurdaer, “Devletin yanında özel kuruluşların bu şekilde eğitime katkıda bulunmaları çok önemli. Emeği geçenleri kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından etiğim kompleksinin temeline ilk harç döküldü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x