Orman zararları hakkında seminer verildi

22 Şubat 2013 Cuma 13:46

Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü'nde orman koruma ve orman zararları ile mücadele konularında seminer verildi. Seminere Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'nden Orman Zararları ile Şube Müdürü Yusuf Bayır, şube mühendisleri, Gülnar Orman...

Orman zararları hakkında seminer verildi

Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü'nde orman koruma ve orman zararları ile mücadele konularında seminer verildi.

Seminere Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'nden Orman Zararları ile Şube Müdürü Yusuf Bayır, şube mühendisleri, Gülnar Orman İşletme Müdürü Hasan Bucaköz, Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü İşletme şefleri, orman muhafaza memurları ve büro memurları katıldı. Şube Müdürü Bayır yaptığı konuşmada, her yıl orman yangınlarında yanan ağaçlarda daha fazla ağacın böcek zararından kuruduğunu belirterek, ormana zarar veren böceklerle daha etkili ve etkin mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti.

Gülnar Orman İşletme Müdürü Hasan Bucaköz yaptığı konuşmada, orman zararları mücadelede biyolojik mücadeleye önem verdiklerini söyledi. Geçen yıl orman zararları ile biyolojik mücadelesi kapsamında 4000 adet kuş yuvasını ormana astıklarını anlatan Bucaköz, çam kese böceği ile mücadelede etkin olarak bakteri bazlı karışımlar kullandıklarını dile getirdi. Bucaköz, bu mücadele yönteminin doğaya ve canlılara hiçbir zarar vermediğini belirtti. Bucaköz, Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü denetimindeki alanlarla işlenen orman suçlarının her geçen gün azaldığını sözlerine ekledi. Seminere katılanlara, ormanda işlenen orman suçları hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x