Ormanda yaşayan Kayabaşı ailesi sıcak yuvaya kavuştu

21 Şubat 2013 Perşembe 14:06

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 9 aydır ormanlık arazide barakadan bir kulübede yaşayan Kayabaşı ailesi, belediye tarafından huzurevine yerleştirildi.Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, aileye huzurevinde ziyaret ederek ilk misafirleri oldu. Başkan...

Ormanda yaşayan Kayabaşı ailesi sıcak yuvaya kavuştu

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 9 aydır ormanlık arazide barakadan bir kulübede yaşayan Kayabaşı ailesi, belediye tarafından huzurevine yerleştirildi.

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, aileye huzurevinde ziyaret ederek ilk misafirleri oldu. Başkan Yenihan’ı kapıda karşılayan Ömer Kayabaşı, "İlk defa böyle güzel ve sıcak bir evimiz oldu" derken gözyaşlarına hakim olamadı. Aile fertleriyle sohbet eden Başkan Yenihan, "Bizim elimiz ailenin üzerinde, onlar ellerini çekmedikleri sürece yardımlarımız devam edecek." dedi.

30 KURUŞA ALDIĞIMIZ BAYAT EKMEKLERİ YEDİK

Yaşadığı zorlukları tek tek anlatan Ömer Kayabaşı, “Ekmek ihtiyacımızı karşılamak için çarşıya indiğimde bir haftalık ekmeğimizi alır dönerdim. Bir fırınla konuştum bir günlük ekmekleri bana 30 kuruştan verirdi. Aldığımız ekmekler bize bir hafta yeterdi." diye konuştu.

Kış boyunca çok zorlandıklarını ifade eden Kayabaşı, "Eşeğim vardı onunda bir barakası vardı. Baraka karı taşıyamayınca eşeğimin üzerine çöktü. Hayvanı kurtarmaya çalıştım fakat karın altında kalan eşek öldü. Eğer keçilerimiz de mağarada değil de orada olsaydı hepsi telef olacaktı.” dedi.

HER ZAMAN SENİN YANINDA OLACAĞIZ

Belediye Başkanı Ahmet Yenihan ise ailenin o kötü şartlarda yaşamaktan kurtulduğunu belirterek, " Bugün sıcak yuvalarına kavuştular. Bu ailemize yardımcı olmaktan dolayı çok mutluyuz, ailemizin ihtiyaçlarının karşılanmasında ve ev eşyalarının alınmasında bize yardımcı olan esnaflarımıza ve kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum. Bu ailemizin ihtiyaçlarına gidererek onlara sahip çıkacağız.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x