Ortak akıl, kent konseyinde yeni projelerle hayat bulacak

03 Mart 2013 Pazar 15:05

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Cengiz Dinçer, konseyin Adana’ya büyük katkılarda bulunacağını söyledi. Ortak akıl sloganının konseyde ortaya çıkarılacak projelerle pratik hayata geçirileceğini ifade eden Dinçer, "Adana'nın...

Ortak akıl, kent konseyinde yeni projelerle hayat bulacak

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Cengiz Dinçer, konseyin Adana’ya büyük katkılarda bulunacağını söyledi. Ortak akıl sloganının konseyde ortaya çıkarılacak projelerle pratik hayata geçirileceğini ifade eden Dinçer, "Adana'nın her kesiminden temsilcilerin bulunduğu konsey, büyük hizmetlere vesile olacak." değerlendirmesini yaptı.

    Bugüne kadar kısır çekişmelerden dolayı çok fazla aktif olamayan kent konseyinin yeni yönetim ve yürütme kurulu ile birlikte çok güzel projeler hazırlayacağını aktaran Dinçer, “Zaten öyle bir yürütme kurulu ortaya çıktı ki her birisi hakikaten konusunda bilgi sahibi, sözü dinlenen, gittiği cemiyette saygı gören kişiler. Bu arkadaşlar sivil toplum örgütleri tarafından seçilmiş kişiler. Hepsi fedakarca çalışan arkadaşlar.” dedi.

    Kent Konseyi’nde maaş ve rantın yerine hizmet olduğunu ifade eden Dinçer, gönüllülük esasına göre çalışıldığına dikkat çekti. Yaptıkları hizmetlerden dolayı son derece mutlu olduklarını ve zaman zaman önlerine çıkan engellerin de kendilerini yıldırmayacağını vurgulayan Dinçer, "Ortaya koyacağımız projelerle memleketimize hizmet vermeye çalışacağız. Kent konseyi bundan sonra bir proje üretim merkezi gibi çalışacak. Çaktığımız her çivi bizi biraz daha mutlu ve motive edecektir.” diye konuştu.

    Öz Adanalı olduklarını aktaran Cengiz Dinçer, “Adana’nın dışından gelip geçici olarak görev yapanlar ya da buraya yerleşenler bizim hissettiklerimizi hissedemezler, bizim Adana’ya baktığımız gibi asla bakamazlar. Kendimizi ortaya koyduk hizmet ediyoruz. Allah ne kadar kısmet ettiyse süresini, o kadar hizmet edeceğiz. Kent Konseyi de bunun bir parçası. Burada da yapabileceklerimiz sınırlı ama biz doğru projeleri hazırlayacağız, kamuoyunu bilinçlendireceğiz. İnsanları, arkasını dönüp küstükleri Adana’ya hizmet etmeye mecbur hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

    Ömer Çelik’in bakan olmasını kent için büyük bir şans olarak gördüğünü vurgulayan Cengiz Dinçer, şunları söyledi: “Bakanlığı yönlendirici projeleri süratle yapıp ilgili yerlere sunacağız. İsteyeceğiz, zorlayacağız, vilayetten destek alacağız, belediyenin katkılarıyla inşallah faydalı işler yapacağız. Bizim çıkış noktamız ‘ortak akıldır.’ Bunun en iyi ifade edildiği yer Kent Konseyi’dir. Her biri onbinleri temsil eden yaklaşık 400 kişi ile ilk kez büyük bir genel kurul yaptık. Denetim, yönetim ve yürütme kurulu ile başkanı seçtik. Bu güne kadar söylem olarak ortaya koyduğumuz ortak akıl meselesini resmi bir zemine oturttuk. Daha önce ben yaptım oldu mantığıyla yönetilen Adana’ya ‘birlikte başardık’ kültürünü yerleştirdik. Yürütme kurulunda bütün partilerden temsilci görebiliyorsunuz. Çok iyi bir mozaik oluştu. Biz proje hazırlayan bir birimiz, parayla çok işimiz yok. Kendi ayaklarımız üzerinde durmamız için belediyenin bir desteği olacak. Bu da kanunlar çerçevesinde.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x