Oymapınar, dağ bisikletinde dünya markası olmayı hedefliyor

28 Mart 2013 Perşembe 18:36

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Oymapınar Beldesi Belediye Başkanı Tevfik Güven, beldelerinin Torosların doğa turizmine açılmasında kapı olduğunu bildirdi. Beldelerinde her yıl 15 bin Avrupalı bisiklet sporcusunun pedal çevirdiğini...

Oymapınar, dağ bisikletinde dünya markası olmayı hedefliyor

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Oymapınar Beldesi Belediye Başkanı Tevfik Güven, beldelerinin Torosların doğa turizmine açılmasında kapı olduğunu bildirdi.

Beldelerinde her yıl 15 bin Avrupalı bisiklet sporcusunun pedal çevirdiğini belirten Güven, Oymapınar ile İbradı'nın Altınbeşik Mağarası Milli Park alanının dünyanın sayılı dağ bisikleti ve doğa yürüyüşü parkuru olduğunu söyledi. Hedeflerinin 2015 yılında kadar beldelerinde 50 bin dağ bisikleti tutkununa pedal çevirtmek olduğunu anlatan Güven, "Beldemiz sınırları içinde 2 büyük barajımız var. Beldemiz doğal güzelliği bakımından Avrupa ülkelerinde aktif bir şekilde yapılan 18 doğa sporu bünyesinde barındırıyor. Bu sporların başında bisiklet geliyor. Uluslararası Bisiklet Federasyonu(UCI) dünyada en güzel bisiklet parkuru olarak Fransa ile Türkiye'de Manavgat Oymapınar'ı gösteriyor. Bu bizim çok önemli değer. Parkur marka değerimizi en güzel şekilde koruyacağız. Dağ bisikletinde sporcu ağırlamada bir Fransa, bir İsveç, bir İspanya Mayorka ve bir Danimarka olmak istiyoruz." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x