Özel Fırat İlköğretim öğrencileri efsane maratoncu İsmail Akçay adına koştu

06 Mayıs 2015 Çarşamba 16:22

Balıkesir'deki Özel Fırat İlköğretim Okulu tarafından, 8. İsmail Akçay Atletizm Oyunları düzenlendi. Üç kategoride yapılan ve 200 öğrencinin yarıştığı atletizm oyunlarında dereceye girenlere madalyalarını, Balıkesirli olimpiyat dördüncüsü...

Özel Fırat İlköğretim öğrencileri efsane maratoncu İsmail Akçay adına koştu

Balıkesir'deki Özel Fırat İlköğretim Okulu tarafından, 8. İsmail Akçay Atletizm Oyunları düzenlendi. Üç kategoride yapılan ve 200 öğrencinin yarıştığı atletizm oyunlarında dereceye girenlere madalyalarını, Balıkesirli olimpiyat dördüncüsü efsane maratoncu Akçay verdi. Bu tür faaliyetlerin yapılmasından dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Akçay, "Burada yapılan etkinlik, çocukları spora özendirici bir başlangıçtır. Keşke bu tür etkinlikleri Özel Fırat Koleji dışında bütün okullar da yapsa." dedi.

Her yıl mayıs ayında düzenlenen ve sekizincisi İsmail Akçay Atletizm Tesisleri'nde yapılan oyunlara, Özel Fırat İlköğretim Okulu'ndan 200 öğrenci katıldı. Okulun 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri 50 metre koşu, uzun atlama ve fırlatma topu kategorilerinde mücadele etti. Sabah başlayan yarışmalar, yaklaşık 4 saat sürdü. Önce 1. sınıflar, sonra diğer sınıflar dereceye girmek için ter döktü. Özellikle 50 metre koşu yarışları heyecanlı ve çekişmeli geçti. Dereceye girenlere ödüllerini Özel Fırat Okul Aile Birliği Başkanı Nevin Köse, milli atlet İsmail Akçay ve öğrenci velileri verdi. Akçay, "Geleceğin şampiyonları, bu çocukların içinden çıkar. Artık spor, sporluktan çıkmıştır. Spor bir ülkenin, bir ilin, bir okulun, bir kuruluşun en etkileyici reklam ve propaganda aracı haline gelmiştir. Şampiyonlar Ay'dan gelmiyor, bu çocukların içinden çıkacaktır. Fırat Koleji, okulları spora teşvik etmenin en büyük örneklerinden birini veriyor. Bu nedenle yarışmaları düzenleyen Özel Fırat Koleji'nin idareci ve spor öğretmenlerine teşekkür ediyorum." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x