Özel Yıldırımhan Mutlu İlkokul-Orta Okulu 'Beyaz Bayrak' aldı

12 Şubat 2013 Salı 11:02

Mersin Mut’ta faaliyet gösteren Özel Yıldırımhan Mutlu İlkokulu/Orta Okulu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü gereği, temiz ve sağlıklı olduğu tespit edilen kurumlara verilen 'Beyaz...

Özel Yıldırımhan Mutlu İlkokul-Orta Okulu 'Beyaz Bayrak' aldı

Mersin Mut’ta faaliyet gösteren Özel Yıldırımhan Mutlu İlkokulu/Orta Okulu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü gereği, temiz ve sağlıklı olduğu tespit edilen kurumlara verilen 'Beyaz Bayrak' sertifikası alarak, kalite yükseltti.

Okul Müdürü Musa Doktoroğlu, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi amacı uygulanan projeye, Mutlu Koleji olarak bu yıl başvurduklarını, 100 puan üzerinden yapılan değerlendirmede 96 puan ile 'Beyaz Bayrak' almaya hak kazandıklarını söyledi. Doktoroğlu, "Amacımız, temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim öğretim yaparken, aynı zamanda geleceğimiz olan çocuklarımıza bu bilinci kazandırmaktı. Bundan sonraki hedefimiz, iki yıllığına verilen Beyaz Bayrağı uzun yıllar boyunca okulumuzda dalgalandırmaktır." dedi.

Okul Müdürü Musa Doktoroğlu, ayrıca, yaptıkları çalışmaları belge almak için değil, kendilerine emanet edilen öğrencilerin, hak ettikleri temiz ve ferah bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmelerini sağlamak olduğunu kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x