Park sorununu çözmek için sürücülere kart dağıtıyor

01 Nisan 2013 Pazartesi 15:34

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde serbest muhasebeci olarak çalışan Emin Semih Özkök, ilçenin daha yaşanabilir olması amacıyla bazı çalışmalar yaptığını söyledi. Özkök, özellikle yanlış park sonrası yaşanan sıkıntıları gidermek...

Park sorununu çözmek için sürücülere kart dağıtıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde serbest muhasebeci olarak çalışan Emin Semih Özkök, ilçenin daha yaşanabilir olması amacıyla bazı çalışmalar yaptığını söyledi. Özkök, özellikle yanlış park sonrası yaşanan sıkıntıları gidermek istediğini kaydeden Özkök, hazırladığı telefon kartlarını sürücülere ve halka dağıttı.

        Emin Semih Özkök, üzerine telefon numarası yazılabilecek şekilde hazırladığı kartlarını araç sürücülerine dağıtmaya devam ediyor. Özkök, amacının, sürücülerin acil park halinde üzerinde kendi telefon numaralarını yazacakları kartı, araçların ön ya da arka cam kenarına koyarak, olası mağdur edecekleri diğer sürücülerin kendilerine ulaşmasını temin etmek olduğunu belirtti.

        İlk kez başlattığı uygulama için 5 bin adet kart bastıran Özkök, bu kartların dağıtımında sonra olumlu geri dönüşlerin olmasından dolayı 5 bin adet daha kart bastırdığını dile getirdi. Sürücülere ve halka tek tek kartları dağıtan Özkök, kartların hangi durumda yararlı olduğunu sürücülere ve vatandaşlara anlatmayı ısrarla sürdürüyor.

        Özellikle şehir merkezinde park halinde ki sürücülere karttan veren Özkök, sürücülere, "Aracınızı park ettiğinizde, bir başka aracın çıkışını engellediyseniz, o sürücü size bu karta yazdığınız numaradan rahatlıkla ulaşarak sorun yaşamadan aracınızı kaldırmanızı isteyecektir." diyerek bilgilendirdi.

        Kartı alarak telefonlarını kart üzerinde ki boşluklara yazan sürücüler, "Gerçekten güzel bir uygulama. Artık cep telefonu olmayan kimse yok. Herhangi bir durum karşısında herkes size bu kartlar sayesinde rahatlıkla ulaşabilir." dedi.

        Konuyla ilgili olarak açıklama da bulunan Emin Semih Özkök ise "Kartta sadece size ait aracınızı park ettiğiniz de size ulaşılabilecek olan numaralar için boşluklar var. O boşlukları doldurup aracınıza koyuyorsunuz. Bu sayede trafiği engellememiş, sürücüleri zor durumda bırakmamış oluyorsunuz. Hatta bazı arkadaşlar geri dönüş yapıyor. Geçen bir genç delikanlı aradı. Bu kartların bir faydasının daha olduğunu söyledi. 'Nedir?' diye sorduğumda, 'otoparka aracımızı bıraktığımızda vatandaş çıkarken yanlışlıkla çarpıyor. İyi niyetliyse kartvizit bırakıyor. Ama böyle bir kart olduğunda daha çabuk ulaşma şansını yakalıyoruz' dedi." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x