Patlayan direk etrafında enerji kurumu yerine polis ve zabıta önlem aldı

12 Ocak 2013 Cumartesi 12:12

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde aydınlatma direğinde patlamalar meydana gelince esnaflar enerji kurumunu aradı. Uzun süre beklenen enerji kurumu ekipleri gelmeyince polis ve zabıtaya haber verildi. Sürekli olarak patlamanın meydana geldiği direğin...

Patlayan direk etrafında enerji kurumu yerine polis ve zabıta önlem aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde aydınlatma direğinde patlamalar meydana gelince esnaflar enerji kurumunu aradı. Uzun süre beklenen enerji kurumu ekipleri gelmeyince polis ve zabıtaya haber verildi. Sürekli olarak patlamanın meydana geldiği direğin etrafı emniyet şeridi çekilerek kapatıldı.

Olay dün gece saat 21.00 sularında meydana geldi. Meydanbaşı Caddesi üzerinde bulunan aydınlatma direğinde başlayan patlamalar sonrasında çevredeki esnaf enerji kurumuna haber verdi. Uzun süre beklenmesine rağmen kurum yetkilileri olay yerine gelmeyince esnaf zabıta ve polise durumu bildirdi. Zabıta ve trafik polisleri patlamaların yaşandığı direğin yanına gelerek, etrafına emniyet şeridi çekti.

İş yeri sahiplerinden Sinan Çapar, “Bu direk yaklaşık 2 ay önce buraya kondu. Direk konmadan önce de burada sıkıntılar yaşandı. Araçlarımızın lastikleri patlıyordu. Bu direği kurduktan sonra da kablolar dışarıda kaldı. Yağmur kar yağdığı zaman burası patır patır patlıyor. Ben bunu bir hafta, 10 gün önce enerji kurumu yetkililerine haber verdim. İlgileneceklerini söylediler, ama gelmediler. Bugün arıyorum, yine ilgileneceklerini söylüyorlar ancak yine gelmediler. Buradan bir vatandaş geçse, Allah göstermesin çarpılsa, bunun sorumlusu kim olacak?” diyerek tepki gösterdi.

Emniyet şeridi olmasına rağmen şeridin içerisinden geçmek isteyen vatandaşlar ise iş yeri sahipleri ve ekipler tarafından uyarılarak direkten uzaklaştırıldı. Yaklaşık 3 saat beklenen enerji kurumu ekipleri gelmeyince trafik ekipleri uzun süre olay yerinde bekledi.

Öte yandan konuyla ilgili görüşlerini almak istediğimiz enerji kurumu yetkililerine telefonla ulaşılamadı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x