Pazarcık’ta iletişim semineri yoğun ilgi gördü

11 Ocak 2013 Cuma 17:29

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Pazarcıklı Genç işadamları Derneği (PAGİAD) tarafından daire amirleri, okul müdürleri ve vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen 'İletişim Semineri' yoğun ilgi gördü.         Pazarcık...

Pazarcık'ta iletişim semineri yoğun ilgi gördü

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Pazarcıklı Genç işadamları Derneği (PAGİAD) tarafından daire amirleri, okul müdürleri ve vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen 'İletişim Semineri' yoğun ilgi gördü.

        Pazarcık Öğretmen Evi'ndeki seminere Pazarcık Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Nabi Aslan, Pazarcık Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, Pazarcık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahingözü, Büyüknacar Belediye Başkanı Mirze Kazlı, daire amirleri, okul müdürleri, emniyet mensupları sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Kişisel gelişim uzmanı ve eğitimci yazar Fatih Akbaba'nın verdiği seminer, yoğun ilgi gördü. Konuşmasına Pazarcık'ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek başlayan Fatih Akbaba, iletişimin kişinin karşısındaki insanda kendisini bulmak olduğu belirtti.

Akbaba, "Ailede, işte ve sosyal çevrede samimi ve kalpten olduğumuz müddetçe sağlıklı iletişim gerçekleşecektir. Çocuklarına yabancılaşmayan aileler olmak istiyorsak yavrularımıza kalpten sarılıp onları sonuna kadar dinlemesini öğrenelim. Unutmayalım ki evde verdiğimiz her bir poz yavrularımız tarafından kare kare çekilmektedir. Öyleyse doğru ve güzel pozlar verelim. Yavrularımız da bunu çekip hayatlarına uygulasınlar." dedi.

        "İLETİŞİM, KARŞIMIZDAKİ İNSANDA KENDİMİZİ BULMA SANATIDIR"

        Teknolojinin baş döndürücü bir hızla arttığı çağda, insanların en büyük sıkıntılarının karşısındaki kişileri anlamadan konuya girmek olduğunu vurgulayan Akbaba, "Siz evde çocuğunuzu anlamadan kızarsanız veya yanınıza alıp bir iki kelam etmezseniz, birleri sizlerdeki bu boşluğu kullanarak iletişime geçecektir. Olay iki kişinin farklı yollardan kulağını göstermeye benzer. Siz muhatabınızı anlar iletişiminizi ona göre ayarlarsanız, yapacağınız işler yoluna girmiş olacaktır." dedi.

        Katılımcılarla sohbet havasında geçen seminerin sonunda bir polis memurunun iletişime dair verdiği örnekler de ilgi gördü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x