Polatlı’da 40 yaş üstü bilgi yarışması düzenlenecek

28 Ocak 2013 Pazartesi 11:45

Ankara’nın Polatlı İlçe Kent Konseyi, '40 yaş üstü bilgi yarışması’ düzenleyecek. İkişerli gruplar halinde yapılacak olan bilgi yarışmasına, kent konseyine üye olanlar katılamayacak. Yarışmada katılımcılara, genel kültür, spor,...

Polatlı'da 40 yaş üstü bilgi yarışması düzenlenecek

Ankara’nın Polatlı İlçe Kent Konseyi, '40 yaş üstü bilgi yarışması’ düzenleyecek. İkişerli gruplar halinde yapılacak olan bilgi yarışmasına, kent konseyine üye olanlar katılamayacak. Yarışmada katılımcılara, genel kültür, spor, tarih, coğrafya, edebiyat, din kültürü, aktüalite, müzik ve sağlık konularından oluşan sorular sorulacak. Yarışmaya son başvuru tarihi 5 Mart 2013.

Kent Konseyi Başkanı Şaban Yılmaz, 40 yaşın üzerindeki insanların da bilgili oldukların göstermek için böyle bir yarışma düzenlediklerini söyledi. Yılmaz, yarışmaya sadece Polatlı’da ikamet edenlerin katılabileceğini belirtti. "Bilgiliyim, ben de varım" sloganı ile böyle bir yarışma düzenlediklerini anlatan Şaban Yılmaz, “Yarışmacılara 15’er soru sorulacak. Eşitlik halinde yarışmaya birer soru ilavesi yapılacak. Sorular şıklı olmayacak. Jüri tarafından sorular tek tek sorulacak.” dedi.

Bilgi yarışmasında birinci 2 adet tam cumhuriyet altını, ikinci 2 yarım altın, üçüncü 2 çeyrek altın ile ödüllendirilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x