Polis, üniversiteyi kazanan 13 bin öğrenciye mektup yazdı

06 Ağustos 2015 Perşembe 13:47

Bursa Emniyet Müdürlüğü, terör örgütlerinin muhtemel eleman kazanma, propaganda ve ajitasyonlarını etkisiz hale getirmek amacıyla şehirde yüksek öğrenimlerini sürdürecek 13 bin öğrenciye mektup yazdı. Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden...

Polis, üniversiteyi kazanan 13 bin öğrenciye mektup yazdı

Bursa Emniyet Müdürlüğü, terör örgütlerinin muhtemel eleman kazanma, propaganda ve ajitasyonlarını etkisiz hale getirmek amacıyla şehirde yüksek öğrenimlerini sürdürecek 13 bin öğrenciye mektup yazdı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "2015-2016 Eğitim ve öğretim döneminde Uludağ Üniversitesi'ni kazanarak ilimize gelecek olan öğrencileri ve velilerini, çocuklarının başarısından dolayı tebrik etmek, kayıt işlemleri hakkında bilgi vermek, terör örgütlerinin muhtemel eleman kazanma, propaganda ve ajitasyonlarını etkisiz hale getirmek, İl Emniyet Müdürlüğü olarak öğrenimleri esnasında gerekli olan huzur ve güven ortamını sağlamak amacıyla bir dizi çalışma yapılmıştır. Bursa Teknik Üniversitesi'ni kazanan 441 öğrenciye ve Uludağ Üniversitesi'ni kazanan 12 bin 357 öğrenciye üniversitelerin öğrenci işleri daire başkanlıkları ile ortaklaşa hazırlanan mektup ve üniversite yönetimi ile birlikte hazırlanan bilgilendirme broşürü adreslerine posta yolu ile gönderilecektir. Uludağ Üniversitesi'nde 3 ve 7 Ağustos 2015 tarihleri arasındaki kayıt dönemi ile eğitim ve öğretimin başlayacağı ilk hafta olan 28 Eylül-02 Ekim 2015 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi'nde 'İlk Adımda Dost Eli' isimli proje kapsamında bilgilendirme standı kurulacaktır. İlimizin huzur ve güvenliği için çalışmalarımız çok yönlü olarak devam edecektir." denildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x