Polislere stres ve öfke ile baş etme yolları anlatıldı

18 Mart 2015 Çarşamba 13:27

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nde stres, kaygı ve öfke ile baş etme yöntemleri konulu seminer verildi.Nevşehir İl Valiliği konferans salonunda düzenlenen seminer Özel Eğitim Merkezi Psikologlarından Lale Kurtoğlu ve Nevşehir İl Emniyet...

Polislere stres ve öfke ile baş etme yolları anlatıldı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nde stres, kaygı ve öfke ile baş etme yöntemleri konulu seminer verildi.

Nevşehir İl Valiliği konferans salonunda düzenlenen seminer Özel Eğitim Merkezi Psikologlarından Lale Kurtoğlu ve Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Psikologu Süleyman Kurtoğlu tarafından verildi. 'Stres, Kaygı ve Öfke İle Baş Etme Becerileri' konulu seminere 54 polis memuru katıldı.

Psikolog Lale Kurtoğlu Stres, kaygı ve öfkeyle bireysel baş etme becerilerinin kazanılmasında sağlıklı beslenme, spor yapma ve gevşeme yöntemlerinin öğrenilmesinin önemine dikkat çekti. Kurtoğlu, solunum egzersizi –diyaframdan nefes alma- yönteminde son gelişmeler hakkında da bilgi verdi.

Avrupa’da bir çok psikiyatrist ve psikolog tarafından uygulanan, ülkemizde yeni tanınan biofeedback- biyolojik geri bildirim, nefes terapisi hakkında da bilgi veren Lale Kurtoğlu, bu sayede stres, kaygı, öfke, dikkat ve konsantrasyon, sınav kaygısı, uyku bozukluğu gibi sorunlar yaşayan çocuk ve yetişkinlerin, sorunlarından kolayca kurtulduklarını belirtti.

Seminere katılan polislere bilgisayar destekli nefes terapisi uygulamalı eğitimi verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x